Osobně ověřeno: Recenze pobytu s privátním wellness v Hotelu Olberg ***

Vydejte se spolu s Nikol, členkou našeho Travelking týmu, na Jižní Moravu. Konkrétně do Hotelu Olberg *** v Moravském krasu . Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.
Osobně ověřeno: Recenze pobytu s privátním wellness v Hotelu Olberg ***

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 18.8.2023 - 20.8.2023
  • Ubytováni jsme byli v: Hotelu Olberg ***
  • Lokalita ubytování je: Jižní Morava
  • Cestovala jsem: S partnerem
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Kam a jak jsme jeli?

Na víkendový pobyt jsme se vydali ze Žďáru nad Sázavou do Olomučan v jihomoravském kraji. Cesta dlouhá 72 km nám zabrala asi hodinu a půl jízdy. Máme celoroční dálniční známku, takže jsme chvíli jeli po dálnici, ale trasa se dá bez problémů ujet i po neplacených silnicích.

Jak to bylo s parkováním?

Hotel disponuje hned dvěma parkovišti. Jedno menší se nachází hned u hotelu (u lezecké stěny). Druhé prostornější parkoviště je pak v ulici nad hotelem. Dostanete se sem podle cedulí – jednoduše stačí hotel objet z druhé strany.

Parkování je zdarma a není nutné jej předem rezervovat. Na recepci dostanete lísteček, který umístíte za přední sklo auta, aby bylo jasné, že zde parkujete jakožto hotelový host.

Kde jsme se ubytovali?

Ubytováni jsme byli v Hotelu Olberg ***, který se nachází v obci Olomučany jen kousíček od Moravského krasu. Hotel stojí hned u silnice, takže jej jistě nepřehlédnete. Má celkem 4 patra a z toho nejvyššího je krásný výhled do okolí.

S hotelem jsem byla v kontaktu ještě před příjezdem, protože recepce má otevřeno od 10:00 do 17:00 hodin. Věděla jsem, že přijedeme později, proto jsem na recepci zavolala a s příjemným pánem se domluvila, že si klíče od pokoje vyzvedneme v restauraci. Také jsem si u něj předem zarezervovala vstup do wellness centra.

Při příjezdu jsem zamířila rovnou do restaurace, kde mi paní servírka předala klíče od pokoje a také vouchery na polopenzi. Náš pokoj se nacházel v podkroví ve 4. patře. Mezi patry 0 až 3 jezdí výtah, do posledního patra pak vede ještě pár schodů.

V pokoji Superior se nacházela prostorná manželská postel s tvrdší matrací, což mi přijde na spánek ideální. Dále stůl se židlemi, šatní skříň, věšák, televize s Netflixem, mini lednice a také klimatizace, kterou jsme v těchto letních dnech velice ocenili. V koupelně pak byla k dispozici sprcha a fén. Pro úklid pokoje byla v pokoji dřevěná cedulka na dveře. V případě, že chcete pokoj uklidit, asi stačí jen na dveře cedulku umístit. My jsme na krátkém třídenním pobytu úklid nevyužili. Pokoj byl poměrně čistý. To se bohužel nedalo říct o společných prostorách, kde byly v úplně každém rohu pavouci, což pro mě a mou arachnofobii byla docela výzva.

Jak jsme se najedli v hotelu?

Musím říct, že velkou přednostní pobytu byly vynikající večeře. Ty se podávají v restauraci hotelu do 20:30 hodin a vybírají se z menu s 10 jídly. Nechybí české klasiky jako řízek ani lehčí varianty jako salát či místní specialita v podobě punkevního pstruha. První večer jsem ochutnala steak z kotlety s cibulkou a hranolkami, druhý večer pak kuřecí steak s houbovou omáčkou. Přítel zůstal oba večery věrný kuřecímu řízku s bramborem. Všechny pokrmy byly krásně naservírované a velice chutné. Z nápojů jsme vyzkoušeli míchaný hruškový drink, točenou limonádu a točenou Plzeň. Nápoje ani jiná útrata se nedají napsat na pokoj. Je potřeba vše uhradit hned v hotovosti či kartou.

Snídaně formou bufetu byly k dispozici do 10:00 hodin a podávaly se ve snídaňové místnosti restaurace. Výběr byl sice menší, ale myslím, že si každý našel to své. Nechyběla míchaná vejce, párky, sýry a salámy i několik druhů pomazánek. Z pečiva tu byl chléb, rohlíky a toastový chléb. Bohužel jsem si nevšimla, že by tu byl toastovač na opečení. Ze sladkých jídel nechyběly cereálie s mlékem, jogurty, marmelády a med. Také tu byly alespoň 2–3 druhy zeleniny a ovoce. Načepovat jsme si mohli vodu, pomerančový džus či ledový čaj. Dále bylo možné připravit si kávu, kakao a čaj. Obsluha u snídaně byla **milá, na požádání doplnila chybějící talíře nebo ovoce. Malé mínus byly špinavé hrnky (zaschlá kolečka od tmavých nápojů i v umytých hrnečcích).

Jak jsme se najedli v okolí?

Během výletu na hrad Bouzov jsme si koupili v podhradí kávu a ledovou tříšť. Téměř nikde se tu nedalo platit kartou, na což jsme moc nebyli připraveni. :) Přímo na nádvoří hradu jsme si pak dali ledovou kávu a frappé. Zde už se kartou platit naštěstí dalo. Všimla jsem si, že v nabídce mají také zmrzlinu, různé čepované nápoje, zákusky nebo třeba pizzu.

Na pozdní oběd jsme se vydali do EB Dinners (cca 19 km od hotelu). Jedná se o bistro v americkém stylu, kde si můžete dát skvělé hamburgery, žebírka nebo třeba milkshake. Nebyli jsme zde poprvé a i tentokrát nám tu velmi chutnalo.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

V hotelu se nachází menší wellness centrum, kde najdete venkovní vyhřívaný bazén, místnost s vířivkou, finskou saunu a lehátka. Součástí je také místnost na masáže, šatna a sprcha.

Wellness centrum jsme měli původně rezervované na 16:10–17:10. Paní v restauraci nám však při příjezdu nabídla vhodnější čas od 18:30 do 19:30, který se nám líbil především proto, že jsme mohli déle zůstat na výletě. Sauna byla mimo provoz, ale to nám vzhledem k tropickým teplotám nevadilo. Rozhodli jsme se půl hodinky využít na relaxaci ve venkovním bazénu a zbytek času na lenošení ve vířivce. Venkovní bazén měl několik tlačítek, kterými se dal zapnout protiproud pro plavce nebo masážní trysky. Měl příjemnou teplotu, nebyl studený ani vařící.

Poté jsme se přesunuli do vířivky, která byla příjemně horká a taktéž jsme ji mohli sami ovládat a zapnout si různé druhy trysek. Když jsme ve vířivce byli asi 10 minut, přišla za námi paní, kterou jsme do té doby neviděli, nejspíš se jednalo o masérku. Řekla nám, že už 10 minut přetahujeme a že klienti čekají venku na to, aby mohli do wellness. Vysvětlila jsem jí, že jsme do wellness přišli v 18:30, rezervace je udělaná na hodinu a vzhledem k tomu, že je 19:10, tak jistě nic nepřetahujeme. Místo snahy situaci jakkoli řešit byla paní nepříjemná, řekla nám, že neví, jak jsme co měli domluvené, ale že musíme ihned odejít. Poté se ještě snažila vše obrátit proti nám tím, že jsme určitě přišli do wellness pozdě a teď přetahujeme. Byli jsme docela v šoku, ale jelikož se jednalo o pobyt v rámci osobně ověřeno a ne o soukromou cestu, z wellness jsme odešli. Pokud by se však jednalo o běžný pobyt, kde si za vstup do wellness připlácíme a stalo by se toto, líbit bychom si to určitě nenechali. Šla jsem se pak zeptat do restaurace, kde nám rezervaci dělali, zda by mi mohli ukázat, na jaký čas nás zapsali. Ukázat mi to nemohli, prý to v systému už není. Bohužel toto jinak pohodový pobyt poměrně pokazilo.

Kam se vydat na výlet?

V sobotu jsme se vydali na výlet na hrad Bouzov, který leží asi 65 km od hotelu. Je to sice dál, ale cesta se určitě vyplatí. Musím říct, že Bouzov je asi nejkrásnější hrad, na jakém jsem v Česku byla. Na výběr je několik tras: základní okruh, delší okruh, vstup na vyhlídkovou věž a pak také prohlídka pro děti s průvodkyní v převleku. My zvolili delší okruh za 260 Kč/osoba, a prošli jsme tak obytné i reprezentativní části hradu, zbrojnici, kuchyni a kapli.

Chtěli jsme se vydat také do jeskyně Blanických rytířů (27 km od hotelu), ale to jsme bohužel už nestíhali, protože poměrně brzy zavírala. Místo toho jsme se tedy vydali na vyhlídkové místo nad Kunicemi, odkud byl krásný výhled.

V neděli jsme pak zamířili do Moravského krasu (5 km). Měli jsme zarezervovanou prohlídku do Punkevních jeskyní. Rezervaci rozhodně doporučuji udělat s dostatečným předstihem – já jsem ji dělala telefonicky asi 14 dní před pobytem. Obzvlášť o letních víkendech jsou prohlídky rychle vyprodané. Dojeli jsme na parkoviště ke Skalnímu mlýnu, kde parkování na celý den stojí 100 Kč. Následně jsme si v infocentru vyzvedli vstupenky, jedna vyšla na 320 Kč. Platit se tu dá hotově i kartou. Můžete si také dokoupit lístky na lanovku a vyjet se podívat na vrchol propasti Macocha anebo lístky na vláček, který vás doveze ke vstupu do jeskyní. Pokud vám prohlídka za chvíli začíná, tak vláček doporučuji, dojede k jeskyni do 10 minut. Cesta pěšky trvá asi 30 minut.


Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Olberg ***

“Výhodou pobytu v Hotelu Olberg *** je bez pochyby pokoj Superior s pohodlnou postelí a klimatizací, která přijde v létě vhod. Velmi jsme si pochutnali na večeřích od šikovného kuchaře. Navíc se ubytování nachází jen 5 km od Moravského krasu, vyhlášených jeskyní a propasti Macocha. K dispozici je v ubytování i pěkné wellness s bazénem, vířivkou a saunou. Bohužel nás během pobytu z wellness vyhodili, kvůli chybně provedené rezervaci ze strany hotelu, což náš zážitek poněkud pokazilo.”


👍 Pobyt v Hotelu Olberg *** byl osobně ověřen Nikol, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Autor článku:

Nikol ChrástováNikol Chrástová
Aktualizováno: 10. 12. 2023

Články, které by vás mohly zajímat

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet