Zámek Křtiny se nachází ve stejnojmenné obci na jižní Moravě a jen kousek od jeskyně Výpustek či Moravského krasu. Užijte si pobyt v netradičním prostředí, ochutnejte místní zvěřinu či paštiku a poznejte krásné okolí. Ubytováni budete v komfortních pokojích a dle balíčku vás čekají snídaně či polopenze. Dostanete také láhev vína/welcome drink a vstupenku do jeskyně i arboreta.

O ubytování

Zámek Křtiny se nachází v malebné obci Křtiny, která je považována za vstupní bránu do střední části Moravského krasu. Ze zámku je nádherný výhled do zámeckého parku a na vedlejší poutní kostel Jména Panny Marie (50 m), jež je mnohými považován za barokní perlu Moravy. Příjemnou procházkou se dostanete do Arboreta Křtiny (3 km), které je největším a nejstarším univerzitním arboretem v Česku.

Křtinské údolí je ideálním výchozím bodem na výlety do Moravského krasu, který je nejvýznamnější krasovou oblastí České republiky. Nejnavštěvovanějším místem této lokality je největší propast v celé střední Evropě – Macocha (11 km). V okolní přírodě plné skal se nachází řada jeskyní. K nejzajímavějším z nich patří jeskyně Výpustek (2 km), jeskyně Pekárna (8 km) a Punkevní jeskyně (13 km). Za nádhernými výhledy vystoupejte na rozhledny Alexandrovka (7 km) a Ostrá horka (15 km). Pokud máte rádi tajemná místa, vydejte se k Býčí skále (5 km), kde byl v 19. století objeven tzv. Halštatský pohřeb. Zajímavou technickou památkou je Stará huť u Adamova (5 km) s 10 m vysokou hutnickou pecí a expozicí o železářství.

Do centra Brna dojedete zhruba za 30 minut, takže budete mít snadno na dosah i všechny památky a zajímavá místa moravské metropole.

Kde budete spát?

Dvoulůžkové pokoje Standard s vlastní koupelnou a krásným výhledem na kostel nebo na okolní lesy jsou vybaveny WiFi připojením, televizí, dvěma křesly a šatní skříní.

Luxusnější je Andělský De Luxe pokoj a Apartmá, které kromě jedinečného výhledu nabízí prostornou terasu. I zde najdete pohodlné lůžko, posezení, skříně, WiFi a televizi.

Na čem si pochutnáte?

V zámecké restauraci s terasou a zimní zahradou na vás čekají samé skvělé gastronomické zážitky. Během bufetové snídaně se posilníte teplými i studenými pokrmy. Hlad či chuť můžete kdykoliv během dne zahnat specialitami z jídelního lístku. Večeře mají formu tříchodového menu, jehož součástí jsou i dobroty z místní zvěřiny a vegetariánská jídla. V pestrém vinném lístku najdete spoustu vynikajících vín, která skvěle doplní jakýkoliv pokrm.

Cestujete s dětmi?

Pro malé hosty je v zámku připraven dětský koutek plný her a zábavy.

Zámek Křtiny

Zámek Křtiny

Křtiny 1 , Křtiny
Česká republika

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 500 Kč/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
20 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
27 km

Tipy na výlet

Moravský kras

Moravský krasTip na výlet

Pokud máte rádi krásnou přírodu, jeskyně a spoustu dalších atrakcí, chráněná krajinná oblast Moravský kras je to pravé místo pro vás. Rozhodně se na výlet vydejte k Macoše, která je největší propastí tohoto typu jak v Česku, tak ve střední Evropě. Další unikát najdete hned vedle a tím jsou Punkevní jeskyně, které jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v Česku. Při prohlídce jeskyní se můžete také plavit na loďkách po řece Punkvě a dostanete se až na dno Macochy.

Jaká další místa navštívit v Moravském krasu?

  • Kateřinská jeskyně
  • Jeskyně Balcarka
  • Sloupsko-šošůvské jeskyně
  • Nevynechejte ani Býčí skálu, jeskyni Výpustek, Josefov - Františčinu huť nebo Mariánský chrám ve Křtinách.

Vydejte se také na výlet do okolí - na rozhlednu Babí lom, zámek v Lysicích s překrásnými zahradami nebo zámek Letovice. Milovníky piva potěší návštěva Muzea pivovarnictví v Černé Hoře. K relaxaci je ideální aquapark v Blansku nebo v Kuřimi.

Více informací
Propast Macocha
Propast Macocha
Brno
Brno
Aquapark Kohoutovice
Aquapark Kohoutovice