Zámek Křtiny

Zámek Křtiny

Křtiny 1, Křtiny
Česká republika

Provozuje společnost:
Mendelova univerzita v Brně IČ: 62156489


+420 724 946 162

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 500 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnost procedur
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Konferenční místnost
Wellness

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,2 km
Vzdálenost od jezera
6 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
24 km

O ubytování

Zámek Křtiny se nachází v malebné obci Křtiny, která je považována za vstupní bránu do střední části Moravského krasu. Ze zámku je nádherný výhled do zámeckého parku a na vedlejší poutní kostel Jména Panny Marie (50 m), jež je mnohými považován za barokní perlu Moravy. Příjemnou procházkou se dostanete do Arboreta Křtiny (3 km), které je největším a nejstarším univerzitním arboretem v Česku.

Křtinské údolí je ideálním výchozím bodem na výlety do Moravského krasu, který je nejvýznamnější krasovou oblastí České republiky. Nejnavštěvovanějším místem této lokality je největší propast v celé střední Evropě – Macocha (11 km). V okolní přírodě plné skal se nachází řada jeskyní. K nejzajímavějším z nich patří jeskyně Výpustek (2 km), jeskyně Pekárna (8 km) a Punkevní jeskyně (13 km). Za nádhernými výhledy vystoupejte na rozhledny Alexandrovka (7 km) a Ostrá horka (15 km). Pokud máte rádi tajemná místa, vydejte se k Býčí skále (5 km), kde byl v 19. století objeven tzv. Halštatský pohřeb. Zajímavou technickou památkou je Stará huť u Adamova (5 km) s 10 m vysokou hutnickou pecí a expozicí o železářství.

Do centra Brna dojedete zhruba za 30 minut, takže budete mít snadno na dosah i všechny památky a zajímavá místa moravské metropole.

Kde budete spát?

Ubytujete se v jednom z útulných pokojů s interiérem laděným do historického stylu. Každý pokoj má vlastní koupelnu, WiFi připojení a okouzlí vás krásným výhledem na kostel nebo na okolní lesy.

  • Dvoulůžkový pokoj nabízí 2 postele (mohou být spojené do dvoulůžka), televizi, šatní skříň a křesla k posezení. Některé pokoje umožňují přistýlku nebo mohou mít i balkon.

  • Dvoulůžkový pokoj Deluxe s terasou je vybavený manželskou postelí nebo 2 oddělenými jednolůžky, psacím stolem, toaletním stolkem, televizí a křesly k posezení. Interiér je vzdušný a romantickou atmosféru mu dodává výzdoba s andělskými motivy. Pokoji dominuje velká terasa s venkovním posezením,

  • Apartmán s terasou se skládá ze 2 místností – ložnice s manželskou postelí a obývacího pokoje s pohovkou, křesly a televizí. Z obou pokojů budete mít přístup na prostornou venkovní terasu s posezením. K vybavení pokoje dále patří psací stůl, šatní skříň a toaletní stolek se zrcadlem.

Na čem si pochutnáte?

V zámecké restauraci s terasou a zimní zahradou na vás čekají samé skvělé gastronomické zážitky. Součástí menu jsou mimo jiné dobroty z místní zvěřiny a vegetariánská jídla. V pestrém vinném lístku najdete spoustu vynikajících vín, která skvěle doplní jakýkoliv pokrm.

Kde budete relaxovat?

Pobyt si můžete zpestřit také relaxační ajurvédskou masáží.

Tipy na výlet

Moravský kras
Moravský kras
Propast Macocha
Propast Macocha
Brno
Brno