Zámek Křtiny

Zámek Křtiny

Křtiny 1, Křtiny
Česká republika

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 500 Kč/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
20 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
27 km

O ubytování

Zámek Křtiny se nachází v malebné obci Křtiny, která je považována za vstupní bránu do střední části Moravského krasu. Ze zámku je nádherný výhled do zámeckého parku a na vedlejší poutní kostel Jména Panny Marie (50 m), jež je mnohými považován za barokní perlu Moravy. Příjemnou procházkou se dostanete do Arboreta Křtiny (3 km), které je největším a nejstarším univerzitním arboretem v Česku.

Křtinské údolí je ideálním výchozím bodem na výlety do Moravského krasu, který je nejvýznamnější krasovou oblastí České republiky. Nejnavštěvovanějším místem této lokality je největší propast v celé střední Evropě – Macocha (11 km). V okolní přírodě plné skal se nachází řada jeskyní. K nejzajímavějším z nich patří jeskyně Výpustek (2 km), jeskyně Pekárna (8 km) a Punkevní jeskyně (13 km). Za nádhernými výhledy vystoupejte na rozhledny Alexandrovka (7 km) a Ostrá horka (15 km). Pokud máte rádi tajemná místa, vydejte se k Býčí skále (5 km), kde byl v 19. století objeven tzv. Halštatský pohřeb. Zajímavou technickou památkou je Stará huť u Adamova (5 km) s 10 m vysokou hutnickou pecí a expozicí o železářství.

Do centra Brna dojedete zhruba za 30 minut, takže budete mít snadno na dosah i všechny památky a zajímavá místa moravské metropole.

Kde budete spát?

Dvoulůžkové pokoje Standard s vlastní koupelnou a krásným výhledem na kostel nebo na okolní lesy jsou vybaveny WiFi připojením, televizí, dvěma křesly a šatní skříní.

Luxusnější je Andělský De Luxe pokoj a Apartmá, které kromě jedinečného výhledu nabízí prostornou terasu. I zde najdete pohodlné lůžko, posezení, skříně, WiFi a televizi.

Na čem si pochutnáte?

V zámecké restauraci s terasou a zimní zahradou na vás čekají samé skvělé gastronomické zážitky. Během bufetové snídaně se posilníte teplými i studenými pokrmy. Hlad či chuť můžete kdykoliv během dne zahnat specialitami z jídelního lístku. Večeře mají formu tříchodového menu, jehož součástí jsou i dobroty z místní zvěřiny a vegetariánská jídla. V pestrém vinném lístku najdete spoustu vynikajících vín, která skvěle doplní jakýkoliv pokrm.