Šumava nabízí krásnou přírodu a bohaté vyžití pro milovníky turistiky a cykloturistiky. Ubytujte se v Hotelu Kolibřík, odkud je to kousek k Černému jezeru a dalším atrakcím. Užijte si také skvělou polopenzi.

O ubytování

Ubytujte se na Šumavě v Hotelu Kolibřík, který se nachází na Špičáku v blízkosti lanovek, sportovního areálu a jen 5 km od Černého jezera. Na výlet se vydejte na rozhlednu Špičák (5,5 km) nebo do Královského hvozdu (9 km). Skiareály najdete už 100 metrů od hotelu a 4,6 km najdete například vyhlášený Ski resort Belveder.

Kde budete spát?

K dispozici je 23 pokojů o celkové kapacitě 82 lůžek. Pokoje jsou zařízené kvalitním dřevěným nábytkem a většina z nich má balkón, v případě zájmu je k zapůjčení TV. Z oken budete mít nádherný výhled na Špičák, Jezerní horu, Pancíř či Železnou Rudu.

Na čem si pochutnáte?

Součástí hotelu je restaurace s letní terasou, vinárna a venkovní posezení s možností grilování. V restauraci vás čekají snídaně a večeře dle zvolené varianty.

Něco navíc

Samozřejmostí je také možnost úschovy lyží a kol, abyste mohli naplno využít sportovní možnost v okolí.

Hotel Kolibřík

Špičák 53 , Železná Ruda
Česká republika

+420 602 201 132

hotel.kolibrik@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 150 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Venkovní bazén
Restaurace
Dětské hřiště
Kolárna
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
3 km
Vzdálenost od jezera
2,5 km
Zastávka
0,2 km
Sjezdovka
10 m

Tipy na výlet

Lyžování na Šumavě Tip na výlet

Šumava ležící na pomezí České republiky, Rakouska a Německa disponuje několika na české poměry velmi vysoko položenými lyžařskými areály. Nádhernou přírodou zde vede rozvětvená síť udržovaných stop pro běžkaře. Na přehradě Lipno je navíc za vhodných teplotních podmínek možné využít zamrzlou vodní plochu. Šumava je zároveň ideálním místem pro rodinnou dovolenou, kde si na své přijdou začátečníci i pokročilí. Najdete zde také mnoho vyhlášených lyžařských škol a řadu míst s oblíbeným večerním lyžováním. Sněhové podmínky bývají na šumavských svazích tradičně vynikající a zaručují dlouhou sezónu zimních sportů.

Kam na lyže na Šumavě?

  • Skiareál Špičák nabízí 10 sjezdovek s celkovou délkou 8 km (nejdelší trať 1 805 m), večerní lyžování, čtyřsedačkovou lanovku i snowpark.
  • Skiareál Zadov kromě 3 černých a 5 modrých tratí potěší také nově zrekonstruovanou rozhlednou na skokanském můstku.
  • Skiareál Lipno disponuje téměř 14 km sjezdovek, rozlehlým snowparkem, skicross a snowcross tratí i skvělým zázemím pro děti.
  • Skiareál Kvilda nabízí kromě 6 vleků a přímého napojení na hlavní trasy šumavských běžeckých stop také upravovaný svah pro sáňkaře.
  • Skiareál Nad Nádražím je po modernizaci propojen s vedlejším skiareálem Belveder - jeden skipas platí na 5 lyžařských vleků na 7 tratí.
  • Skiareál Kubova Huť zaručuje díky vysoké nadmořské výšce 1 200 m n. m. dlouhou sezónu i moderní vybavení včetně ski&snb crossu.
Více informací
Ski areál Špičák
Ski areál Belveder
Lyžařský areál Samoty