Ze strážnického Penzionu U Veličky na vás na jaře i v létě okamžitě dýchne pohoda a klid. Jihomoravské městečko proslavené folklórem a samozřejmě vínem plus poloha penzionu přímo u Baťova plavebního kanálu s proplouvajícími loďkami je zkrátka dokonalou kombinací, která dokáže zpomalit i čas. Pobyt si užijete také díky servírovaným snídaním a především půldennímu výletu - plavbě na lodi. Dítě do 5 let zdarma.

O ubytování

Jako v některém ze starších českých filmů si budete připadat ihned po příjezdu do jihomoravské Strážnice k Penzionu U Veličky. Líně plující loďky po Baťově kanálu v těsné blízkosti rodinného penzionu u lesoparku vytváří s nedalekým koupalištěm (1,6 km) a zámkem Strážnice (1,8 km) i s přilehlou platanovou alejí dokonalé zákoutí pro pohodový pobyt. Vydejte se také k přírodní památce Osypané břehy (6,3 km) či Váté písky (6,8 km).

Kde budete spát?

Dvoulůžkové pokoje plné přirozeného světla jsou kromě manželské postele a televize vybaveny WC a vlastním sociálním zázemím.

Na čem si pochutnáte?

V penzionu je bistro, kde vám bude ráno servírována snídaně. Vychutnat si ji za pěkného počasí můžete i na venkovní terase

Baťův kanál Tip na výlet

Baťův kanál, hovorově Baťák neboli Průplav Otrokovice-Rohatec, je historická vodní cesta vybudovaná v letech 1934–1938 v délce 52 km, která spojovala Otrokovice s Rohatcem. V dnešní době je na kanále 13 plavebních komor a umožněna turistická vodní doprava mezi Otrokovicemi a Petrovem, případně Skalicí na Slovensko. Turisté mohou využívat 8 přístavů a 16 přístavišť.

Od května do září se můžete vydat na skupinovou rekreační plavbu doplněnou o poznávací a gastronomické programy. Celá vodní cesta je přístupná i pro ty, kdo vlastní člun, případně si můžete loď vypůjčit. Plavbu lze spojit s cykloturistikou díky cyklostezce, která je dlouhá více než 80 km a dále na ni navazují stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek.

Více informací

Cestujete s dětmi?

Dětem se zde bude líbit taky - skákací hrad, dětské prolézačky i houpačky potěší každé dítě!

Něco navíc

Půjčte si zde kolo, elektrokolo, loď či kajak.

U Veličky

U plavebního Kanálu 1326 , Strážnice
Česká republika

+420 739 800 586

info@uvelicky.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček po dohodě za poplatek 200 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
2 km
Vzdálenost od jezera
13 km
Zastávka
0,8 km
Aquapark
27 km