Vydejte se na pobyt do Žďáru nad Sázavou, který najdete v okouzlující krajině s rybníky, skalami a mnoha turistickými trasami. V Hotelu Jehla *** nedaleko Zelené hory (UNESCO) si pochutnáte na polopenzi a také si užijete odpočinek v solné jeskyni, sauně či bazénu.

O ubytování

Chcete si odpočinout v objetí přírody na Vysočině? Ubytujte se v Hotelu Jehla *** ve Žďáru nad Sázavou, který je na dohled od Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (1,9 km) zapsaného na seznamu UNESCO. V blízkém okolí se pak dále nachází Socha Mamlase (1,7 km), Hospodářský dvůr Lyra (2,2 km) nebo Zámek Žďár nad Sázavou (2,4 km). Blízko to budete mít také do centra města (1 km) či k Pilské vodní nádrži (3,3 km), kde si užijete přírodní koupání. K nejbližšímu ski areálu Harusák to pak budete mít jen 12 km.

Kde budete spát?

Na každém pokoji a apartmánu najdete kabelovou televizi, WiFi připojení, minibar, posezení a vlastní koupelnu se sprchou. Některé pokoje mají navíc také lodžii.

Na čem si pochutnáte?

Na snídani formou bufetu a skvělé večeři si pochutnáte přímo v hotelové restauraci, kde se podávají pokrmy české i mezinárodní kuchyně.

CHKO Žďárské vrchy Tip na výlet

Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy má rozlohu 70 940 ha a je nejvyšší částí Českomoravské vrchoviny. Nejvyšším vrcholem je Devět skal 836 m n.m. Typickými krajinnými prvky Žďárských vrchů jsou rulové skalní věže lákající lezce zpoza lesů a spousta rybníků a venkovských stavení s prvky horácké lidové architektury u polí a luk. Největšími rybníky jsou Velké Dářko, Veselský a Matějovský rybník.

Jaká místa nevynechat při návštěvě Žďárských vrchů?

  • Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře
  • Skanzen Veselý kopec
  • Údolí Doubravy u Chotěboře
  • Navštivte také památkovou rezervaci lidové architektury Betlém Hlinsko, Havlíčkův Brod a Pilskou vodní nádrž.

Po turistických trasách můžete kromě Devíti skal navštívit i Žákovu horu, Radostínské rašeliniště a rašeliniště Velké Dářko.

Více informací

Hotel Jehla + ***

Kovářova 4, Žďár nad Sázavou
Česká republika

+420 731 150 659

recepce@hoteljehla.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Mazlíček (menší plemena) za poplatek 50 Kč/noc, větší plemena po domluvě.
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnitřní bazén
Vířivka
Restaurace
Minibar

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1 km
Zastávka
100 m
Sjezdovka
11 km