Chcete si užít aktivní dovolenou plnou turistiky a bicyklování v krásné přírodě? Vyrazte do Krušných hor a ubytujte se v Hotelu Boží Dar - Excalibur ***, v ceně máte snídaně formou švédských stolů a večeře, vstup do muzea, zapůjčení map a úschovnu kol.

O ubytování

Hotel Boží Dar - Excalibur *** vás přivítá v samotném srdci Krušných hor. Celý hotel byl v nedávné době rekonstruován, aby pokoje i restaurační část vyhovovaly požadavkům i těch nejnáročnějších hostů. Pro zimní sporty se zde nachází několik sjezdovek různých obtížností, včetně těch pro děti, a také desítky kilometrů běžeckých tras. Ski areál Boží Dar najdete jen 500 metrů od hotelu. V létě zde můžete absolvovat naučné stezky jako Ježíškovu cestu (500 m) či Rašeliniště (1 km), cyklistické trasy i upravené stezky pro pěší pro oblíbený Nordic Walking.

Kde budete spát?

Hotel nabízí ubytování celkem v 15 pokojích a 2 apartmánech. Pokoje jsou vybavené TV a koupelnou se sprchou a WC.

Na čem si pochutnáte?

Snídaně či případně i večeře si vychutnáte ve stylové restauraci Excalibur, kterou zdobí úctyhodná sbírka historických zbraní, snad dokonce i meč Excalibur. Na jídelním lístku najdete široký výběr tradičních českých jídel i pokrmy mezinárodní kuchyně.

Krušné hory Tip na výlet

Pohoří Krušné hory tvoří přirozenou hranici mezi severozápadními Čechami a německým Saskem a táhne se do délky až 130 km. Německý název Erzgebirge bychom mohli přeložit jako Rudohoří, což značí, že se zde vyskytují naleziště rudy. Těžební průmysl je proto v Krušných horách dost rozšířený. Zdejší příroda není kvůli tomu ideální pro různorodá zvířata, stále však stojí za vidění. Vystoupejte na Klínovec (1 244 m), Božídarský Špičák či Plešivec a budete se cítit jako páni světa.

Co byste neměli vynechat při návštěvě Krušných hor?

  • Božídarské rašeliniště
  • Rozhledna Klínovec
  • přírodní park Přebuz

    Přes celé Krušné hory se můžete vydat po 242 km dlouhé Krušnohorské magistrále. S dětmi se vypravte na Ježíškovu cestu. Naučných, turistických a cyklo stezek je zde nespočet.

Více informací

Hotel Boží Dar - Excalibur ***

Boží Dar E38 , Boží Dar
Česká republika

353 815 129

hotelbozidar@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Restaurace
Kolárna
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od lázní
24 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
30 km
Sjezdovka
0,3 km