Chcete si užít aktivní dovolenou plnou turistiky a bicyklování v krásné přírodě? Vyrazte do Krušných hor a ubytujte se v Hotelu Boží Dar - Excalibur ***, v ceně máte snídaně formou švédských stolů a večeře, vstup do muzea, zapůjčení map a úschovnu kol.

Ověřeno Travelkingem

“Pobyt byl příjemný, pokoje i ostatní interiéry byly čisté a zrekonstruované. Je tady i skvělá restaurace. Hotel má výbornou polohu přímo v centru Božího Daru, u městského parku, takže je taky skvělým výchozím bodem ke všem turistickým i cyklistickým trasám v okolí, kterých je tady opravdu nespočet. Doporučuji, v krásném horském prostředí si odpočinete i zasportujete.”

Mé fotky z pobytu
Jozef Benovič - Obchodní tým
Osobně ověřeno: Červenec 2021

O ubytování

Hotel Boží Dar - Excalibur *** vás přivítá v samotném srdci Krušných hor. Celý hotel byl v nedávné době rekonstruován, aby pokoje i restaurační část vyhovovaly požadavkům i těch nejnáročnějších hostů. Pro zimní sporty se zde nachází několik sjezdovek různých obtížností, včetně těch pro děti, a také desítky kilometrů běžeckých tras. Ski areál Boží Dar najdete jen 500 metrů od hotelu. V létě zde můžete absolvovat naučné stezky jako Ježíškovu cestu (500 m) či Rašeliniště (1 km), cyklistické trasy i upravené stezky pro pěší pro oblíbený Nordic Walking.

Kde budete spát?

Hotel nabízí ubytování celkem v 15 pokojích a 2 apartmánech. Pokoje jsou vybavené TV a koupelnou se sprchou a WC.

Na čem si pochutnáte?

Snídaně či případně i večeře si vychutnáte ve stylové restauraci Excalibur, kterou zdobí úctyhodná sbírka historických zbraní, snad dokonce i meč Excalibur. Na jídelním lístku najdete široký výběr tradičních českých jídel i pokrmy mezinárodní kuchyně.

Hotel Boží Dar - Excalibur ***

Boží Dar E38 , Boží Dar
Česká republika

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Restaurace
Kolárna
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od lázní
24 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
30 km
Sjezdovka
0,3 km

Tipy na výlet

Krušné hory Tip na výlet

Krušné hory (dříve nazývané Rudohoří) tvoří souvislé horské pásmo táhnoucí se v délce přes 130km. Hřeben Krušných hor je přirozenou hranicí mezi Českem a Německem. Málokterá oblast Česka je tak romantická a tajemná. Vonící lesy lákají k procházkám a výletům pěšky i na kole. Pohraniční pohoří je lemováno turistickými stezkami a cyklotrasami. Nespočtu výletních tras dominuje 242 km dlouhá Krušnohorská magistrála, spojující Cheb až s dalekým Sněžníkem. Mezi nejznámější střediska zimních sportů patří Klínovec, Boží Dar, Jáchymov, Kovářská, Kraslice, Pernink, Abertamy, Cínovec a mnoho dalších.

Při návštěvě Krušných hor byste neměli vynechat Božídarské rašeliniště, přírodní park Přebuz, Novodomské rašeliniště či daleké výhledy z mnoha rozhleden. Nejkrásnější pohled na Krušné hory nabízí rozhledna Komáří Vížka, rozhledna na Blatenském vrchu, rozhledna na Klínovci či Bleiberg u Bublavy.

Intenzivní sopečná činnost v minulosti přinesla Krušným horám bohatý výskyt kovových rud a léčivých pramenů, které daly vzniknout lázeňským střediskům v Jáchymově, Klášterci nad Ohří či Teplicích. Pozůstatky těžby naleznete v horách dodnes – navštívit můžete například Vlčí a ledové jámy, štolu sv. Martin v Krupce, štolu Lehnschafter v Mikulově či okolí dolu Svornost v Jáchymově.

Více informací
Božídarské rašeliniště
Lanovka na Klínovec
Rozhledna Klínovec