Objevujte kouzlo Krušných hor z Božího Daru. Čeká vás zde spousta přírodních krás a zajímavých turistických cílů i památek. V božidarském Hotelu Praha *** si po výletě užijete neomezený vstup do bazénu a vířivky, nebo se uvolníte v sauně. Potěší vás i polopenze formou bufetu a výborný domácí dezert či večerní živá hudba.

O ubytování

Horský Hotel Praha *** se nachází v centru nejvýše položeného českého města Boží dar. Na nejvyšší krušnohorský vrchol Klínovec 1 244 m n. m. dojdete od hotelu po červené turistické stezce za necelou hodinu (3,8 km).

Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří je od roku 2019 zapsán na seznamu UNESCO. Navštivte alespoň některé z 22 lokalit s hornickou minulostí dlouho opomíjených Krušných hor. Na výlet si můžete zajet i do nedalekých Karlových Varů (27,1 km) nebo Klášterce nad Ohří (28 km).

Kde budete spát?

Celková kapacita hotelu je 100 lůžek. Všechny pokoje jsou vybavené nábytkem z masivního dřeva, televizí, WiFi a vlastní koupelnou. Vyšší patra hotelu jsou dostupná výtahem.

Na čem si pochutnáte?

Polopenzi formou bufetu si vychutnáte ve stylově zařízené hotelové restauraci. Kromě umění kuchařů je chloubou restaurace i nepřehlédnutelný kazetový strop s dřevěnými vyřezávanými lustry.

Zajít doporučujeme i do vinárny v historickém sklepení hotelu s klenutými kamennými stropy s bohatou nabídkou těch nejlepších moravských vín.

Krušné hory Tip na výlet

Pohoří Krušné hory tvoří přirozenou hranici mezi severozápadními Čechami a německým Saskem a táhne se do délky až 130 km. Německý název Erzgebirge bychom mohli přeložit jako Rudohoří, což značí, že se zde vyskytují naleziště rudy. Těžební průmysl je proto v Krušných horách dost rozšířený. Zdejší příroda není kvůli tomu ideální pro různorodá zvířata, stále však stojí za vidění. Vystoupejte na Klínovec (1 244 m), Božídarský Špičák či Plešivec a budete se cítit jako páni světa.

Co byste neměli vynechat při návštěvě Krušných hor?

  • Božídarské rašeliniště
  • Rozhledna Klínovec
  • přírodní park Přebuz

    Přes celé Krušné hory se můžete vydat po 242 km dlouhé Krušnohorské magistrále. S dětmi se vypravte na Ježíškovu cestu. Naučných, turistických a cyklo stezek je zde nespočet.

Více informací

Kde budete relaxovat?

Po pěším nebo cyklistickém výletě vám zajisté přijde vhod hotelové wellness. Uvolněte namožené svaly v bazénu, vířivce nebo finské a parní sauně. Dopřát si můžete i některou z relaxačních a rehabilitačních masáží a koupelí.

Cestujete s dětmi?

V hotelu je pro děti dětský koutek.

Něco navíc

K dispozici vám je úschovna kol a lyží.

Hotel Praha ***

Boží Dar 45 , Boží Dar
Česká republika

+420725933233

recepce@hotelpraha.cz

Check In
Od 14:00
Check Out
Do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 130 Kč/noc (pouze malá plemena)
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování za poplatek 50 - 200 Kč/den

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Dětský koutek
Kolárna
Lyžárna
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
10 m
Aquapark
27 km
Sjezdovka
1 km