Klínovec

Klínovec je s nadmořskou výškou 1 244 m nejvyšším vrcholem Krušných hor. Jeho plochý a výrazný vrchol, na kterém stojí hotel s rozhlednou a televizní věží, je z dálky dobře viditelný.

24 m vysoká osmiboká kamenná rozhledna stojí na Klínovci už od roku 1884. Později k ní přibyl také hotelový komplex budov. Za prohlídku rozhodně stojí hotelový sál s unikátním kazetovým stropem. Najdete na něm znaky všech obcí a měst pod Klínovcem.

Na nejvyšší vrchol Krušných hor vede z Jáchymova sedačková lanovka, která jezdí denně mimo pondělí. Délka lanovky je 1685 metrů, doba jízdy cca 15 minut. Lanovka přepravuje v rámci projektu Cyklistika bez námahy také kola.

Na Klínovci vede pět značených okruhů o délce 10 až 20 km. Trasy vedou do města Boží Dar a obcí Loučná pod Klínovcem a Suchá. Na těchto trasách se můžete pokochat nádhernými výhledy do dalekého okolí. Všechny okruhy mají start a cíl na vrcholu Klínovce.

V zimě je Klínovec oblíbené lyžařské středisko se dvěma skiareály – Klínovec jih a Klínovec sever. Celkem vede na svazích Klínovce 7,4 km sjezdovek. Milovníci běžkování určitě ocení také 35 km upravovaných běžeckých tras. V areálu je půjčovna lyží a snowboardů, lyžařská škola, miniareál pro děti a snowpark pro snowboardisty.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Krušné hory, Západní Čechy,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Skiareál Klínovec
Rozhledna Klínovec
Krušné hory
Trail Park Klínovec
Lanovka na Klínovec
Ski areál Boží Dar - Neklid

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet