Ubytování pro celou rodinu v Krkonoších

Chata pod Lipami nabízí celoročně ubytování v zápádních Krkonoších, přesněji v Rokytnici nad Jizerou. V létě je skvělým výchozím bodem pro horskou turistiku, v zimě oceníte zdejší vlek a blízkost ski areálů.

Pokoje jsou vhodné pro páry, skupiny i rodiny s dětmi, jsou standardně vybavené, světlé a mají vlastní koupelnu s WC. Penzion si zakládá na rodinném přístupu a disponuje vybavením pro děti (postýlky, židličky).

V restauraci se setkáte s domácí kuchyní. Snídaně se podávají formou švédských stolů, kde najdete i houstičky přímo z místní pekárny, na baru si můžete objednat lahodné nápoje a pochutiny, večer pak ochutnáte třeba pstruha z místního chovu nebo pizzu.

Sauna, kulečník i venkovní aktivity

Uvnitř penzionu můžete volný čas strávit v sauně, fitness, hraním kulečníku, stolního fotbalu nebo posezením u krbu. Pro děti je k dispozici dětský koutek.

Snadno se zabavíte také venku. Děti potěší dětské hřiště a trampolína, dospělí jistě ocení relaxační altán a rybník s možností rybaření. V areálu je k dispozici také venkovní bazén, stolní tenis i hřiště na nohejbal, volejbal či badminton. K zapůjčení jsou terénní čtyřkolky nebo horská kola.

Tipy na výlet

Bikepark Rokytnice

Jste vášnivými cyklisty? Pak si nenechte ujít zábavu pro celou rodinu, Bikepark Rock-It-Nice, který využívá svahů a lanovky střediska Horní Domky. Čeká vás zde 7 km tratí s různými obtížnostmi od těch pro zkušené jezdce až po nenáročné rodinné trasy. Bike park je určen pro cyklisty od 5 do 80 let a jeho součástí je samozřejmě také půjčovna kol a vybavení.

Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád najdete poblíž Harrachova. Jedná se o nejmohutnější krkonošský vodopád, který se s hukotem řítí po celé šířce koryta do hloubky přibližně 10 metrů. Vodopády postupně vytvořily v žulové skále obří kotle, tzv. Čertova oka. Vodopády jsou dobře přístupné pěšky i na kole. Občerstvit se můžete v nedaleké Mumlavské boudě.

Pramen Labe a Labská bouda

Symbolický počátek 1 154 km dlouhého toku se nachází na Labské louce v nadmořské výšce 1 386 m n. m. Skutečný pramen pak leží o něco výš. Na kamenné zídce v blízkosti pramene je umístěno 26 barevných znaků měst, jimiž Labe na své dlouhé cestě k Severnímu moři protéká. Jen o cca kilometr dál ve výšce 1 340 m n. m. najdete Labský vodopád a také horský hotel Labská Bouda s unikátním výhledem do Labského dolu, na Medvědín i Sněžku. Dostanete se sem po turistické trase z Horních Míseček.

Chata pod Lipami

Rokytno 140, Rokytnice nad Jizerou
Česká republika

+420 775 555 044

chatapodlipami@email.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 100 Kč/den do 10 kg, 200 Kč/den nad 10 kg
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno
3,18/5
Celkem 11 hodnocení