Vyrazte tohle léto s rodinou na jižní Slovensko a užijte si relaxaci v okolní přírodě, nedalekých termálních lázních, anebo přímo v ubytování. V Penzionu Žitava si pochutnáte na snídani či polopenzi a osvěžíte se ve venkovním bazénu. Ideální dovolená pro rodinu s dětmi, pro ty je tu připraveno hřiště.

Věděli jste, že...?

Penzion je postaven v sedláckém stylu a jeho architektura je tak vzpomínkou na kdysi typické budovy jižní Slovenska. Penzion se také pyšní unikátní slaměnou střechou.


O ubytování

Penzion Žitava najdete na jižním Slovensku v obci Dvory. Skvělá poloha penzionu vám umožní vyrazit na výlet k nedaleké Barokní Kalvárii (1,2 km), v blízkosti leží i termální koupaliště v Podhájské (necelých 20 km).

Kde budete spát?

Čeká vás ubytování v jednom z 10 dvoulůžkových pokojů vybavených televizí, klimatizací, ledničkou i WiFi připojením, chybět vám nebude ani vlastní koupelna. V penzionu je možný pobyt také v bezbariérovém pokoji a dvou apartmánech.

Na čem si pochutnáte?

V penzionu budete mít k dispozici i restauraci, kde si pochutnáte na tradičních specialitách jižního Slovenska. Kuchaři jídlo připravují jen z lokálních a kvalitních surovin, díky čemuž si pokrmy uchovávají výrazné chutě. Vychutnat si zde můžete také svačinu na letní terase. Večer zase příjemně zakončete ve vinném sklípku přímo v penzionu, kde ochutnáte ty nejlepší vína od místních vinařů.

Kde budete relaxovat?

V létě si dopřejte osvěžení ve venkovním bazénu v areálu penzionu, který je obklopen travnatou plochou ideální na opalování či hry.

Cestujete s dětmi?

Na vaše ratolesti tu čeká venkovní hřiště, kde se vyřádí na skluzavce či prolézačkách.

Penzión Žitava

Penzión Žitava

Hlavná 5 , Dvory nad Žitavou
Slovenská republika

+421 356 450 535

recepcia@penzionzitava.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Malé plemeno 4 €/noc, velké 8 €/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Venkovní bazén
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna
Půjčovna kol
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,2 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
20 km

Tipy na výlet

Termální koupaliště Podhájská

Termální koupaliště PodhájskáTip na výlet

Areál lázní se rozprostírá na 12 ha. Najdete zde několik bazénů s termální vodou – sedací, ochlazovací i dětský bazén. Dále také tobogány, sportovní hřiště a spoustu atrakcí. Voda v lázních se často srovnává s vodou z Mrtvého moře. Unikátní složení vody pozitivně působí na kožní onemocnění, choroby dýchacích cest, bolesti kloubů a zad a pobyt zde pomohl tisícům návštěvníkům.V tomto areálu najdete také Wellness centrum Aquamarín s 9 bazény a množstvím vodních atrakcí (vířivky, trysky, fontánky, venkovní i vnitřní bazény a bohaté wellness).

Otevírací doba: (do 30.9.2021)

  • PO: 13:00 - 22:00 hodin
  • ÚT - NE: 9:00 - 19:00 hodin

Vstupné na koupaliště:

  • ve všední dny: dospělí: 6 €/celodenní vstup, snížené vstupné: 5,5 €/celodenní vstup, děti do 15 let: 3,5 €/celodenní vstup
  • víkendy a svátky: dospělí: 6 €/celodenní vstup, snížené vstupné: 6 €/celodenní vstup, děti do 15 let: 4 €/celodenní vstup

Vstupné do wellness centra:

  • Bazénový svět: dospělí: 10€/vstup na 3 h, děti do 15 let: 5 €/vstup na 3 h
  • Vitální svět: 9 €/jednotný samostatný vstup, 6 €/doplatek ke vstupu do bazénového světě

Pozor, termální koupaliště je otevřené, ale bazény s termální vodou jsou až do odvolání mimo provoz. Více informací zde.

Více informací
Barokní kalvárie
Barokní kalvárie
Velký Meder
Velký Meder
Komárno
Komárno