Milovníci sportu a aktivní dovolené, vydejte se do Rakouska a zažijte ideální pobyt ve Sportsarea Grimming *** v Alpách. Kromě ubytování a snídaní či polopenze máte po celou dobu k dispozici wellness se saunami, posilovnu, tenisové kurty, lezeckou stěnu i půjčovnu vybavení včetně horských kol.

Středisko Obertauern Tip na výlet

Obertauern (Horní Taury) je turistické a lyžařské tředisko v pohoří Nízké Taury v Salcbursku v Rakousku. Toto turisticky oblíbené centrum se řadí mezi místa s nejčistším alpským vzduchem a nabízí trasy, které vás provedou kolem horských jezírek, kvetoucích strání i močálů. Milovníci horské cyklistiky můžou vyzkoušet 22 km dlouhou trasu s převýšením 1 100 m.

Sportovní areál a hotel v rakouských Alpách

Sportsarea Grimming *** se nachází v obci Nideröblarn ve Štýrsku a nabízí kompletní služby od ubytování přes stravování a sportovní aktivity až po školu létání. Hotel se nachází uprostřed krásné přírody, která je pro aktivní dovolenou jako dělaná.

Ubytováni budete ve dvoulůžkových pokojích vybavených TV, koupenou se sprchou a WC a některé také balkónem.

V rámci polopenze ochutnáte pokrmy rakouské i mezinárodní kuchyně. Snídaně se podávají formou bufetu, večeře také formou bufetu nebo jako servírované menu o třech chodech. Areál zahrnuje také zahradu se sluneční terasou a dětským hřištěm.

Bohaté sportovní vyžití a půjčení kol

A na jaké aktivity se můžete těšit? Areál má fitness centrum s moderními stroji, tři vnitřní tenisové kurty, víceúčelovou halu na házenou, volejbal, basketbal a další sporty, kde je k dispozici také lezecká stěna, a navíc také venkovní tenisové kurty. Veškeré sportovní vybavení je možné zapůjčit na místě zdarma.

K zapůjčení jsou také horská kola, se kterými budete moct zdolávat okolní alpský terén.

Sportsarea Grimming ***

Niederöblarn 83, Niederöblarn
Rakousko

+43 3684 6066 0

welcome@sportsarea.at

Check in
15:00 - 21:00
Check out
8:00 - 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček povolen za poplatek 5 €/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnost procedur
Lázně
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna
Lyžárna
Fitness
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,9 km
Zastávka
0,2 km
Sjezdovka
23,4 km

Tipy na výlet

Tauplitz

Region Tauplitz sahá až do nadmořské výšky před 2 000 m n. m. a rozhodně má co nabídnout v podobě krásné horské přírody a dokonalého klidu. Oblíbené cyklotrasy vedou od zámku Trautenfels v Ennstal přes rašeliniště Laasen a národní chráněnou oblast Ödense. Dostat se po nich můžete až k Hallstattskému jezeru. Po turistických trasách můžete zase poznávat místní ledovcová jezera, louky a nádherné výhledy například z vrcholů Tranweng, Almkogel a dalších.

Gunsterské vodopády

Gunsterské vodopády (Günster Wasserfall) jsou se svou výškou 65 metrů největší ve Štýrsku. K vidění jsou tři kaskády, kudy proteče asi 200 litrů vody za sekundu. Vodopády jsou dobře dostupné z vesničky Krakaudorf v okrese Murau, cesta tam i zpět trvá asi 2,5 hodiny pěšky. Všude na cestě vás bude obklopovat nádherná horská krajina.

Jezero Grundlsee

Alpské jezero Grundlsee se rozkládá na více než 4 kilometrech čtverečních ve štýrské části oblasti zvané Solná komora. Vodní hladina působí klidně sevřená mezi lesy a horskými stěnami, hloubka jezera je 64 m a voda v něm je natolik kvalitní, že se dá i pít. Okolí jezera vybízí k mnoha výletům, například k farnímu kostelu sv. Pavla nebo do lázeňského městečka Bad Aussee. Podvodní svět jezera je velmi oblíbený u potápěčů a rybářů, suchozemce může zlákat naučná geo stezka.