Alpský hotel s wellness a vlastní farmou

Hotel Panoramadorf Saualpe *** stojí v Norických Alpách na jižním svahu nad městečkem Eberstein. Do Klagenfurtu a k jezeru Wörthersee je to zhruba 45 minut jízdy.

Na pokojích budete mít veškeré pohodlí, všechny prošly renovací a jsou zařízené LCD TV a koupelnou se sprchou, WC a fénem.

V hotelové restauraci ochutnáte korutanskou kuchyni, čekají vás snídaně formou bufetu a čtyřchodové večeře. K hotelu patří také farma, a tak se můžete těšit na vejce od slepic z volného výběhu, domácí výrobky z kravského, kozího a ovčího mléka, sezónní ovoce i čerstvé bylinky.

Pokud cestujete s dětmi, oceníte dětské hřiště i možnost pobavit se v dětské ZOO.

Relaxace i turistika v horách

Ke klidné dovolené patří také lenošení ve wellness. To si zde dopřejete v krytém plaveckém bazénu, finské a parní sauně nebo v relaxační místnosti. Občerstvit se můžete v sauna baru.

Korutany jsou jako stvořené pro pěší turistiku. Zdejší příroda je rozmanintá, najdete tu vše od horských luk přes lesy až po křišťálově čistá horská jezera. V nejbližším okolí hotelu se můžete vydat například k farnímu kostelu sv. Oswalda nebo na Steinerovu chatu, určitě si ale zajeďte prohlédnout i Korutanská jezera.

Tipy na výlet

Korutanská jezera

Korutany jsou skvělá oblast na výlety na kolech či túry, pochlubit se totiž můžou nádhernou přírodou a velkým množstvím jezer. Největší jezero v celých Korutanech je Wörther See. Jezero Klopeiner See je pro změnu nejteplejším jezerem v celé Evropě. Jeho čistota je až překvapující - tyrkysové zabarvení uchvátí všechny návštěvníky. Jezero také skýtá ideální podmínky pro cyklistiku, vede kolem něj parádní cyklostezka. Nedaleko Klopeinského jezera se pak nacházejí další: Kleinsee, Turner See, Tomerteich a Völkermarkter Stausee, které vytváří řeka Dráva. Lokalita je tak skvělou volbou pro vycházky do okolí.

Park Minimundus

Objevujte ty nejzajímavější atrakce z celého světa během pár hodin! Zamiřte do parku Minimundus, kde si můžete prohlédnout modely 156 staveb ze 40 zemí. Všechny jsou vypracované do nejmenších detailů, a to v měřítku 1:25. Minimundus je místo, kde si užijete spoustu zábavy, ať už jste ve dvou, nebo vyrážíte s rodinou. Nově je navíc k dispozici i vnitřní Adventure world, kde najdete 4D kino, interaktivní zábavu pro děti, nebo třeba "Kolo času".

Hrad Wolfsberg

Hrad Wolsfberg má velice dlouhou historii. Vůbec poprvé byl zmíněn ve středověkých dokumentech z roku 1178. V průběhu století pak patřil hrad nejrůznějším vlastníkům, včetně císařovny Marie Terezie. Dnes slouží jako sídlo velké firmy, která pronajímá jeho vnitřní prostory i pro soukromé akce. Za návštěvu stojí také okolní zahrada a park.

Panoramadorf Saualpe ***+

St. Oswald 4, Eberstein
Rakousko

+43 4264 83210

welcome@panoramadorf-saualpe.com

Check in
od 13:30
Check out
do 10:30

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 12 €/den
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno