Užijte si dokonalý odpočinek v horské přírodě Jeseníků. Priessnitzovy lázně jsou vyhlášené klimatické a léčebné lázně, ve kterých si užijete různé procedury, procházky po krásné přírodě i chutnou polopenzi. Ubytováni budete ve 4* Hotelu Priessnitz v pokoji Standard.

O ubytování

Hotel Priessnitz **** je se svou budovou postavenou ve stylu vídeňského neoklasicismu dominantou Priessnitzových léčebných lázní, potažmo celého města Jeseník. Hotel se nachází v klidné části města v obklopení vrcholů Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Okolí nabízí spoustu možností volnočasových aktivit. Pouze pár minut chůze je to na minigolf (300 m), do balneoparku (400 m) či do Muzea V. Priessnitze (200 m). V zimě můžete otestovat i nedaleké ski areály a jeden malý svah najdete přímo u lázní (550 m).

Ochuzeni nezůstanete ani o celou řadu zajímavých výletních cílů. Zdolat můžete například protilehlý Studniční vrch (3,5 km), na jehož svazích se nachází na 80 lázeňských pramenů. Vystoupejte na rozhlednu Zlatý Chlum (6,3 km) a užijte si výhled do okolí, projděte si naučnou stezku Rejvíz (10,4 km) k rašeliništi Velké mechové jezírko nebo se vydejte do Jeskyní Na Pomezí (4,6 km), největšího jeskynního systému vzniklého rozpuštěním mramoru v ČR.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v komfortních jedno či dvoulůžkových pokojích Standard. Vybaveny jsou pohodlným lůžkem, satelitní televizí, telefonem, posezením a vlastní koupelnou. Většina pokojů má také ledničku a balkon.

Na čem si pochutnáte?

V jídelně Priessnitz se podávají vynikající pokrmy připravované v souladu s principy zdravé, pestré a racionální stravy. Svůj oblíbený nápoj či kávu si hosté mohou dopřát v denním baru.

Kde budete relaxovat?

Součástí hotelu je zázemí pro procedury a wellness s vířivkou, bazénem a saunovým světem. Dopřát si můžete mnoho druhů masáží a léčebných či kosmetických procedur jako jsou koupele, zábaly, vodoléčba a další. Také je možné docházet na inhalace do Lázeňského domu Bezruč *** a v areálu lázní najdete i akupunkturu, speciální indonéské masáže nebo solnou jeskyni.

Ve volném čase si projděte i lesopark s krásným balneoparkem, ve kterém jsou přírodní lázně horních a dolních končetin, koupel nohou s akupresurou, Priessnitzova lavička s bazénkem a Priessnitzovy střiky a Slunné lázně.

Cestujete s dětmi?

Pro malé hosty je připraveno venkovní dětské hřiště.

Něco navíc

O zábavu během pobytu bude postaráno. Můžete si zde zahrát tenis, kulečník, minigolf či discgolf.

Hotel Priessnitz ****

Hotel Priessnitz ****

Priessnitzova 299/12 , Jeseník
Česká republika

Provozuje společnost:
Priessnitzovy léčebné lázně , a.s. IČ: 45193452


+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Placené parkování - více informací o ceně v sekci Příplatky.

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Dětské hřiště
Půjčovna kol
Wellness
Vnitřní bazén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od lázní
10 m
Zastávka
45 m
Sjezdovka
7,7 km
Běžkování
0,4 km

Tipy na výlet

Priessnitzovy lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník Tip na výlet

Nedaleko města Jeseník leží malá vesnička Lázně Jeseník, kde se již od roku 1822 nachází první vodoléčebný ústav na světě - Priessnitzovy léčebné lázně. Kromě procedur si zde můžete vychutnat požitek z architektury a krásný výhled na hřebeny Jeseníků. Ročně sem zavítá zhruba 18 000 hostů. A jaké obtíže se zde léčí? Nemoci oběhové ústrojí, cukrovka, obezita, kožní onemocnění, deformace pohybového aparátu a také duševní poruchy.

Léčebné pavilony:

  • Priessnitz - hlavní lázeňská budova
  • Jan Ripper - nese název po manželovi jedné z dcer zakladatele lázní
  • Bezruč
  • Karolina
  • Wolker
  • Maryčka

Nedaleko najdete také rodný dům a muzeum Vincenze Priessnitze. Děti si mohou užít projížďku po promenádě ve vláčku.

Více informací
Priessnitzova hrobka
Priessnitzova hrobka
Jeseníky
Jeseníky
Karlova Studánka
Karlova Studánka