Při pobytu v Hotelu Gaudeamus *** se budete cítit zkrátka jako v pohádce. Postarají se o to dobové interiéry s vyřezávaným dřevěným nábytkem, poctivá česká domácí kuchyně a nádherná příroda Vysočiny. Užijete si také bohaté snídaně a večeře formou bufetu, krásné výlety po historických i přírodních památkách a skvělý relax ve venkovní sauně a vířivce.

O ubytování

Hotel Gaudeamus *** se nachází na Vysočině, v malé obci Milovy, obklopený spoustou přírodních památek a rezervací. Jde o ideální místo na výlet s rodinou, romantiku plnou procházek přírodou, lyžařský pobyt či zkrátka odpočinkovou dovolenou.

Chystáte se přijet s dětmi? Pak na svůj program s jistotou zařaďte návštěvu Pohádkové vesničky Podlesíčko (1,8 km), kde se mohou setkat s oblíbenými pohádkovými bytostmi, podívat se na divadelní a loutková představení nebo se zabavit v tvořivé dílně a při dalších aktivitách. V pohádkové tématice můžete i pokračovat, třeba výletem na lovecký zámek Karlštejn (8,5 km), který v posledních letech prošel důkladnou rekonstrukcí a je krásnou ukázkou barokní architektury.

Mezi další oblíbené výletní cíle patří kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (20 km) nebo zřícenina hradu Štarkov (8,2 km), z přírodních památek si udělejte výlet třeba na vrchol Devět skal (6,2 km), na Lisovskou skálu (6,6 km) nebo ke Čtyřem palicím (5 km). Projít si můžete i Milovskou naučnou stezku s 20 zastaveními věnovanými okolní krajině, tradici sklářství a lesnictví nebo historii obce České Milovy.

V létě si užijete koupání u Milovského rybníka (300 m) a vodních radovánek se nemusíte vzdávat ani v chladnějších dnech, stačí zajet třeba do Novoměstských lázní (13,3 km) s relaxačním bazénem, vířivkou a saunami. V zimě zase rozhodně musíte vyzkoušet okolní lyžařské areály. Ve skiareálu Jimramov (9,5 km) najdete 7 sjezdovek různých obtížností a 16km Jimramovský běžecký okruh, nedaleké Nové Město na Moravě (13,5 km) potom nabídne skiareál Harusák s 550 m dlouhou sjezdovkou, 4km bruslařský Příměstský okruh a 100 km běžeckých tras.

Kde budete spát?

Ubytujete se v jednom ze 14 pokojů s dřevěným nábytkem a interiérem laděným do rustikálního horského stylu. Každý pokoj má vlastní koupelnu s WC a nechybí ani WiFi připojení. Z oken či balkonu si navíc užijete výhled na krásy Vysočiny.

Dvoulůžkový pokoj Standard měří 18 m² a najdete v něm manželskou postel a televizi, koupelna je vybavená sprchovým koutem. Za příplatek si můžete zvolit tento pokoj i ve variantě s balkonem.

Třílůžkový pokoj Standard má plochu 21 m², na které najdete manželskou postel, jednolůžkovou postel a televizi. V koupelně je opět sprchový kout a pokoj je bez balkonu.

Čtyřlůžkový pokoj Standard nabídne plochu 25 m², 2 manželské postele a televizi. Koupelna je klasicky vybavená sprchovým koutem, pokoj nemá balkon.

Dvoulůžkový pokoj DeLuxe má oproti standardním pokojům propracovanější, dokonale sladěný design. Ve výzdobě převažuje dřevo, často řemeslně mořené a vyřezávané. Vyspíte se zde na velké dřevěné posteli, nezůstanete ale ochuzení ani o moderní výdobytky, jako je televize nebo koupelna se sprchovým koutem.

Na čem si pochutnáte?

Součástí hotelu je útulná restaurace s domáckou atmosférou. Vyřezávaný dřevěný nábytek, kachlová kamna, dekorace v historickém stylu – budete se zde zkrátka cítit jako v pohádce. Menu restaurace s touto stylizací skvěle souzní, pochutnáte si zejména na poctivé české kuchyni. Mezi vyhlášené speciality patří například čerstvý pstruh, pečené koleno nebo pečená kachna, skvělou chuť dodává jídlům také domácí zelenina.

Kde budete relaxovat?

Dokonalý relax v obklopení přírody vám zařídí zážitková venkovní sauna pro max. 5 osob a horká venkovní vířivka.

Hotel Gaudeamus ***

Hotel Gaudeamus ***

Milovy 28 , Sněžné
Česká republika

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vířivka
Sauna
Restaurace
Dětské hřiště
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,1 km
Vzdálenost od rybníka
0,3 km
Zastávka
50 m
Sjezdovka
15 km