Treehouse Sokolí je tou pravou vstupenkou do světa glampingu. Těšit se můžete na ubytování v korunách borovic, nemusíte ale nijak slevit ze svého komfortu, ochuzeni nezůstanete ani o kuchyni nebo horkou sprchu. Každé ráno si pochutnáte na snídaňovém balíčku a večer můžete zapálit ohniště a užít si skvělou opékačku. Navíc budete jen cca 5 km od Třebíče, města plného památek UNESCO.

O ubytování

Treehouse Sokolí najdete v krásném jehličnatém lese nedaleko Třebíče (5,3 km) a bude skvělým výchozím bodem k nejrůznějším výletům. Kousek odsud se můžete například napojit na cyklostezku Jihlava - Třebíč - Raabs. Pokud dojedete až za rakouské hranice, odměňte se návštěvou monumentálního hradu Raabs an der Thaya (58 km), který byl poprvé zmíněn už v 11. století v Kosmově kronice.

Pokud si rádi vyjdete spíše na kratší výlet, ideálním cílem bude město Třebíč, vzdálené jen cca 5 km. Jednou z nejzajímavějších částí je židovská čtvrť, zapsaná na seznamu UNESCO. Vydat se můžete také na naučnou stezku Po stopách opatů a rabínů, která vede mimo jiné okolo židovského hřbitova a Baziliky svatého Prokopa ze 13. století. I ta patří k památkám UNESCO. Obohacující je i návštěva zámku Třebíč, kde v současnosti sídlí Muzeum Vysočiny a najdete zde například expozice Svět neživé přírody, Svět portálů a bran nebo Valdštejnové na Třebíči.

Kdyby vám výhled ze stromového domku nestačil, vystoupejte na rozhlednu Vodojem na Kostelíčku (6,5 km) s expozicí věnovanou historii třebíčského vodárenství, rozhlednu na Pekelném kopci (8,7 km) nebo na rozhlednu Mařenka (15,5 km), postavenou na stejnojmenném vrchu, který je dokonce nejvyšší na celém Třebíčsku (711 m n. m.). Uvidíte odsud nejen Třebíč, ale i Drahanskou vrchovinu, Železné hory, jadernou elektrárnu Dukovany, Pálavu a dohlédnout můžete i na vrcholky Alp.

V létě si vyrazte k vodní nádrži Dalešice (26 km), kde si kromě koupání a jízdy na parníku můžete vyzkoušet i flyboarding, tryskový batoh a jiné adrenalinové atrakce. V zimě na vás v okolí čekají zase lyžařské areály, třeba ski areál Jalovec (8,2 km) s 600 metrů dlouhou sjezdovkou, ski areál Fajtův kopec ve Velkém Meziříčí (25,7 km) se 30 km běžkařských tras nebo ski areál Luka nad Jihlavou (21,6 km) se dvěma sjezdovkami a čtyřsedačkovou lanovkou.

Kde budete spát?

Dřevěný domek na stromě vám v duchu pravého glampingu poskytne soukromí v korunách vzrostlých borovic při zachování veškerého komfortu. Domek se skládá ze spací části, kuchyňského a jídelního koutu se stolem pro 4 osoby a koupelny. Navíc budete mít k dispozici venkovní terasu s posezením a krásným výhledem do krajiny.

Ve spací části na vás čeká dvoulůžková postel (160x200 cm), kterou je možné doplnit přistýlkou (70x195 cm). V kuchyňském koutu najdete elektrický vařič, rychlovarnou konvici, mikrovlnnou troubou, kávovar na espresso, lednici s mrazicí přihrádkou, základní kuchyňské vybavení, ale i koření, kávu, čaj a pitnou vodu. Koupelna je plně vybavená, nechybí sprchový kout s teplou vodou, umyvadlo, suchý záchod a bidet. Nemusíte se bát ani chladnějších večerů, domek je vytápěný akumulačním přímotopem.

Na čem si pochutnáte?

Ráno se posilníte snídaňovým balíčkem s pečivem, marmeládou, sýry, uzeninami aj., oběd či večeři si můžete připravit v kuchyňce stromového domku. Venku navíc najdete také ohniště s připraveným dřevem, grilovacím roštem a bodci na buřty. A co je večer v přírodě lepší než posezení u ohně s opékáním špekáčků?

Treehouse Sokolí

Treehouse Sokolí

Sokolí č. ev. 75, , 674 01 Třebíč
Česká republika

737880708

info@treehouse-sokoli.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček je zdarma
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
5,2 km
Zastávka
0,4 km
Sjezdovka
8,2 km

Tipy na výlet

Třebíč

TřebíčTip na výlet

Pokud plánujete toulky po Česku, rozhodně byste neměli minout i tak trochu opomíjenou Třebíč, která se pyšní vzácnými historickými kousky i třetím největším náměstím u nás. Tohle město plné památek UNESCO se nachází na západě Moravy, v jihovýchodním cípu kraje Vysočina. Má velmi bohatou historii, jeho počátky sahají až k roku 1101.

Co patří mezi skvosty Třebíče?

  • Bazilika sv. Prokopa
  • Zámecký areál (Valdštejnský zámek-předzámčí)
  • Benediktinský klášter

Určitě nevynechte ani Židovskou čtvrť, Zadní synagogu, Dům Seligmanna Bauera, Karlovo náměstí, Městskou věž a Větrný mlýn.

Třebíč má co nabídnout i pokud jde o přírodu a odpočinek - nachází se v jedné z ekologicky nejčistších oblastí České republiky. Za relaxací zamiřte do bazénu či Říčních lázní Polanka.

Více informací
Jaroměřice nad Rokytnou
Jaroměřice nad Rokytnou
Ski areál Šacberk u Jihlavy
Ski areál Šacberk u Jihlavy
Jihlava
Jihlava