Rekreační centrum Slezská Harta se nachází v podhůří Jeseníků ve vsi Rázová. V blízkosti ubytování se rozprostírá vodní nádrž Slezská Harta, která láká ke klidným procházkám podél vody. Líbit se tu bude všem milovníkům přírody, kteří si po svých toulkách jedinečnou krajinou mohou odpočinout ve wellness centru s vířivkou, finskou saunou a masážemi.

O ubytování

Rekreační centrum Slezská Harta *** se nachází v podhůří Jeseníků ve vsi Rázová. Díky bohatým možnostem vyžití v okolí, se jedná o ideální prostor pro teambuildingy i rodinnou dovolenou. Líbit se tu bude všem milovníkům přírody, kteří se zde kromě turistiky mohou věnovat i odpočinku v klidné krajině nebo místním wellness centru.

Samotná obec Rázová vám nabídne hned několik krásných přírodních úkazů. Najdete tu třeba vzácné Razovské tufity (2 km), zajímavé geologické útvary, které vznikly sopečnou činností a podél kterých se můžete vydat na příjemnou procházku. Z přírodních zajímavostí v okolí stojí za zmínku také Venušina sopka (8,7 km) nebo Uhlířský vrch s poutním kostelem Panny Marie Pomocné (12,1 km).

V blízkosti ubytování můžete k rekreaci využívat nejmladší českou přehradu – Slezskou Hartu (1 km). Poslouží vám ke koupání, rybaření i vodním sportům, jako je windsurfing. Parádním zážitkem bude také projížďka lodičkou. Nádrž připomínající svým tvarem draka je obklopena svěží přírodou, která vybízí k dlouhým odpočinkovým procházkám.

Daleko to nebudete mít ani k proslulým jesenickým klenotům. V Karlově Studánce (32 km) můžete relaxovat v horských lázních a užívat si nejčistší vzduch v republice. Zajeďte se také podívat na vodopády Bílé Opavy (31 km) nebo si vyšlápněte na Praděd (40 km), nejvyšší horu Jeseníků. Prozkoumejte také město Bruntál (10 km) s barokním zámkem a muzeem věnovaným bruntalské přírodě a tradičním řemeslům.

Kde budete spát?

K dispozici jsou dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s vlastní koupelnou. Pokoje jsou prakticky zařízené a ve všech prostorách funguje vysokorychlostní připojení k internetu.

Na čem si pochutnáte?

V objektu se nachází stylová restaurace, kde můžete vybírat z pestré nabídky, jejíž součástí jsou české klasiky, vegetariánská jídla i kulinářské speciality. Ve všední dny sem můžete zavítat na polední menu. V létě oceníte i venkovní terasu s výhledem.

Kde budete relaxovat?

Centrum Slezská Harta vám přinese vše, co potřebujete k opravdovému relaxu. V budově wellness můžete odpočívat ve vířivce, finské sauně nebo v dřevěných vanách, ve kterých pro vás připraví relaxační koupel se speciální vzduchovou perličkovou lázní. Objednat se můžete také na masáž.

Centrum Slezská Harta ***

Centrum Slezská Harta ***

Rázová 286 , Bruntál
Česká republika

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 150 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
0,4 km
Sjezdovka
22 km

Tipy na výlet

Vodní nádrž Slezská Harta

Vodní nádrž Slezská HartaTip na výlet

Vodní nádrž Slezská Harta je 9. největší nádrží v Česku a prochází jí historická hranice Moravy a Slezska. Kromě funkcí jako je zlepšení kvality vody, ustálení průtoku na řece Morava a dalších, plní i funkci rekreační. Můžete se tu koupat, lovit ryby a užít si různé vodní sporty jako jachting, windsurfing či projížďku na loďkách.

A co podniknout v okolí? Velký Roudný je bývalá sopka u vodní nádrže Slezská Harta v Moravskoslezském kraji. Na jeho vrcholu naleznete dřevěnou rozhlednu vysokou 20 m, která vznikla v roce 2007. Vstup na je zdarma a uvidíte z ní krásnou okolní krajinu včetně třpytivé hladiny přehrady. Na rozhlednu vás zavede zelená turistická značka nebo NS Po vulkanitech. Blízkým přívozem se přes rozlehlou údolní nádrž (870 ha) dostanete na druhý břeh, kde se můžete vydat podívat například na vápennou pec z roku 1912.

Více informací
Bruntál
Bruntál
Ski areál Vrbno pod Pradědem
Ski areál Vrbno pod Pradědem
Ski areál Karlov
Ski areál Karlov