Chcete vyzkoušet něco netradičního? A co takhle se ubytovat ve středových interiérech, jaké nabízí Domek kata Matěje. Neobvyklý penzion leží přímo v srdci Českého Krumlova a těšit se můžete na domácí chléb i pivo podle středověkých receptur, dárek v podobě pamětního glejtu či poukaz do prodejny suvenýrů.

O ubytování

Domek kata Matěje se nachází v jedinečné historické budově ze 16. století v centru Českého Krumlova. Stačí projít přes most a nedalekou Budějovickou bránu a dostanete se k hradu a zámku Český Krulov (500 m). Poté můžete pokračovat dál přes nádhernou zámeckou zahradu až k malebnému letohradu Bellarie (1 km), před kterým najdete i slavné otáčivé hlediště. Přes Lazebnický most (500 m) přejdete do nádherného historického jádra města, které je památkou UNESCO. Křivolaké uličky s gotickými, renesančními a barokními domy vás zajisté uchvátí a budete si připadat jako v pohádce. Milovníci technických památek si mohou pobyt zpestřit návštěvou grafitového dolu (1,2 km).

Kde budete spát?

Interiér je zařízen historickým dřevěným nábytkem a dekoracemi.Dvoulůžkový pokoj je vybaven WiFi připojením, ledničkou, rychlovarnou konvicí a setem na přípravu čaje a kávy. Sociální zařízení sdílejí dva dvoulůžkové pokoje.Apartmán pro 2 až 5 osob disponuje WiFi připojením a kuchyňkou s ledničkou, mikrovlnkou, varnou konvicí, nádobím. Jeho součástí je také vlastní koupelna.

Domek kata Matěje

Domek kata Matěje

Latrán 107 , Český Krumlov
Česká republika

+(420) 777 309 376

katmatej@seznam.cz

Check In
od 13:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček je zdarma
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Parkování za poplatek 30-50 Kč/den

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,4 km
Zastávka
90 m

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO)Tip na výlet

Český Krumlov je perla Jižních Čech a po právu také jedno z nejnavštěvovanějších míst u nás.Romantické městečko s bohatou historií i impozantním zámkem se nachází na řece Vltavě, která dodává celému místu skutečně pohádkovou atmosféru. V centru i na nábřeží na vás čekají historické budovy, výborné restaurace, dobové obchůdky a především spousta kulturního vyžití. Celá oblast, která je nazývána "Branou Šumavy" je od roku 1992 zapsána na seznam UNESCO.

Co nevynechat při návštěvě Českého Krumlova?

  • Státní hrad a zámek Český Krumlov
  • Zámeckou zahradu s otáčivým hledištěm
  • Zámeckou věž
  • Navštivte také Muzeum voskových figurín, 3D muzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostel sv. Víta nebo místní pivovar.

Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří Mezinárodní hudební festival Český krumlov nebo Festival barokních umění.

Více informací
Zámek Český Krumlov (UNESCO)
Zámek Český Krumlov (UNESCO)
Vodní nádrž Lipno
Vodní nádrž Lipno
Aquaworld Lipno
Aquaworld Lipno