Vítejte na Šumavě v česko-rakousko-německém pomezí s příjemným ubytováním v Hotelu Salivar *** a s bohatou nabídkou výletů. Nejblíž máte Šumavu a Boubínský prales, zajeďte si ale i do měst a zámků jižních Čech, anebo třeba do Bavorska. V ceně máte také chutnou polopenzi a slevu na vstup do sauny.

O ubytování

Hotel Salivar *** leží v turisticky oblíbené lokalitě mezi Boubínským pralesem (5 km) a Národním Parkem Šumava (13 km). Na výlet se však můžete vydat také do blízké Národního parku Bavorský les (37 km) nebo třeba k populární přehradě Lipno (30 km). V zimě se zas vydejte na lyžovačku do blízkého Ski areálu Horní Vltavice - nad kovárnou (400 m) nebo prozkoumejte krajinu na běžkách.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v jednom ze dvou, tří či čtyřlůžkových pokojů s televizí, WiFi připojením a vlastní koupelnou se sprchovým koutem.

Na čem si pochutnáte?

Těšte se na chutné snídaně a večeře, které se podávají v jídelně pro hotelové hosty. Využít můžete také stylovou jihočeskou formanku a restauraci s denním barem a krásnou zahradou.

Lyžování na Šumavě Tip na výlet

Šumava ležící na pomezí České republiky, Rakouska a Německa disponuje několika na české poměry velmi vysoko položenými lyžařskými areály. Nádhernou přírodou zde vede rozvětvená síť udržovaných stop pro běžkaře. Na přehradě Lipno je navíc za vhodných teplotních podmínek možné využít zamrzlou vodní plochu. Šumava je zároveň ideálním místem pro rodinnou dovolenou, kde si na své přijdou začátečníci i pokročilí. Najdete zde také mnoho vyhlášených lyžařských škol a řadu míst s oblíbeným večerním lyžováním. Sněhové podmínky bývají na šumavských svazích tradičně vynikající a zaručují dlouhou sezónu zimních sportů.

Kam na lyže na Šumavě?

  • Skiareál Špičák nabízí 10 sjezdovek s celkovou délkou 8 km (nejdelší trať 1 805 m), večerní lyžování, čtyřsedačkovou lanovku i snowpark.
  • Skiareál Zadov kromě 3 černých a 5 modrých tratí potěší také nově zrekonstruovanou rozhlednou na skokanském můstku.
  • Skiareál Lipno disponuje téměř 14 km sjezdovek, rozlehlým snowparkem, skicross a snowcross tratí i skvělým zázemím pro děti.
  • Skiareál Kvilda nabízí kromě 6 vleků a přímého napojení na hlavní trasy šumavských běžeckých stop také upravovaný svah pro sáňkaře.
  • Skiareál Nad Nádražím je po modernizaci propojen s vedlejším skiareálem Belveder - jeden skipas platí na 5 lyžařských vleků na 7 tratí.
  • Skiareál Kubova Huť zaručuje díky vysoké nadmořské výšce 1 200 m n. m. dlouhou sezónu i moderní vybavení včetně ski&snb crossu.
Více informací

Kde budete relaxovat?

K dispozici je malé wellness centrum, kde si můžete užít pobyt ve finské sauně a uvolňující vířivce.

Hotel Salivar ***

Horní Vltavice 40, Horní Vltavice
Česká republika

+420 721 995 989

info@hotel-salivar.cz

Check In
15:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Restaurace
Kolárna
Lyžárna
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od moře/jezera/lázní
28 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
33 km
Sjezdovka
0,5 km