Za krásnou přírodou se vydejte na Šumavu. V Penzionu U Mauritzů, který je zároveň farmou plnou zvířátek, o vás bude dobře postaráno. Těšte se na komfortní pokoje i chutnou polopenzi. K těm nejlepším místům Národního parku Šumava, kde můžete chodit na výlety, to budete mít kousek.

O ubytování

Penzion U Mauritzů najdete v obci Stožec přímo v Národním parku Šumava, budete tedy doslova obklopeni přírodou. Na výlet se vydejte k Stožecké kapli (7 km), Plešnému jezeru (14 km), Schwarzenberskému kanálu (23 km) či na Boubín (18 km). Líbit se vám bude jistě i Lipenská přehrada (20 km) a děti zase nadchne naučná stezka s herními plány. Okolí je ideální také pro milovníky cyklisty, in-line bruslení a lyžování, k nejbližšímu ski areálu Volary dojedete autem za 9 minut.

Kde budete spát?

Ubytováni budete přímo v penzionu v jednom z 10 komfortních pokojů, anebo si užijte dobrodružství s nádechem romantiky a ubytujte se v TeePee či stanu na rozlehlém pozemku.

Každý pokoj má možnost přistýlky či dětské postýlky, a tudíž se zde ubytujete ve dvou i ve čtyřech, k dispozici je WiFi připojení a zrekonstruovanou koupelnu. Stan je vhodný pro 2 osoby, má dřevěnou podlážku a k dispozici budete mít postel s lůžkovinami a poličku. Do TeePee se pak vejde až 5 osob a k dispozici jsou matrace (na vyžádání i s lůžkovinami). Sociální zařízení, které vám bude k dispozici, je pak jen v pár kroku vzdáleném penzionu.

Na čem si pochutnáte?

Ve stylové restauraci se každé ráno podávají chutné snídaně formou bufetu, vychutnat si tu však můžete i oběd či večeři. Dále je tu Aljaška bar, nová cukrárna a venkovní terasa s krásným výhledem na Šumavu i možností grilování.

V kuchyni penzionu si zakládají na kvalitě potravin, které pochází výhradně z farmy a od malovýrobců z obce. Těšte se na čerstvé pečivo, králičí stehna i bifteky z poraženého býčka, ale také na zabijačku a čerstvé ryby. Také vejce a mléko je výhradně domácí.

Cestujete s dětmi?

Nejen děti jistě nadchnou zvířátka, která se na pozemku pasou. Prohlédnout si tu můžete krásné koně, krávy, ale i prasata a slepice.

Penzion U Mauritzů

Stožec 42 , Stožec
Česká republika

+420 388 335 166

mauritz.stozec@mybox.cz

Check In
14:00
Check Out
10:00
Domácí mazlíček
Po domluvě za poplatek 65 Kč/den/malá plemena a 135 Kč/den/velká plemena
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování za poplatek 65 Kč/den

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětské hřiště
Kolárna
Lyžárna
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,6 km
Zastávka
0,8 km
Sjezdovka
1 km

Tipy na výlet

Šumava Tip na výlet

Šumava je to pravé místo pro milovníky aktivního odpočinku a přírody. Čekají zde na vás desítky naučných stezek a stovky kilometrů cyklotras. Na české straně Šumavy naleznete pět z osmi ledovcových jezer, která vznikla při procesu tání ledovců. Oblast je domovem mnoha vzácných živočichů. Turistům jsou k dispozici návštěvnická centra, kde můžete pozorovat vlky nebo třeba rysy a jeleny. Nezapomenutelné zážitky nasbíráte také při návštěvě některé z rozhleden, hradů nebo technických památek.

Co nevynechat při návštěvě Šumavy?

  • Boubínský prales
  • Černé a Čertovo jezero
  • Hrad Kašperk

Za návštěvu určitě stojí i nejvyšší šumavský vodopád Bílá strž, Schwarzenberský plavební kanál, rozhledna Boubín a Pramen Vltavy.

Vedle krásné šumavské přírody se můžete těšit i na malebná horská městečka. Za poznáním se vydejte do Muzea Šumavy.

Více informací
Boubínský prales
Plešné jezero
Hrad Kašperk