Krkonoše jsem největší a nejoblíbenější české hory. Poznejte je pěkně zblízka a ubytujte se v Hospodě na Peci *** přímo v Peci pod Sněžkou. Posilníte se díky snídaním či polopenzi ve stylové hospodě a vyrazíte za poznáváním okolní přírody a turistických atrakcí.

Krkonošský národní park Tip na výlet

Jeden z našich nejkrásnějších národních parků byl vyhlášen 17. května 1963. Nekonečné možnosti pěší i cykloturistiky uspokojí jak zdatné sportovce, krájející svými pohorami kilometry jako máslo, tak i každého, kdo touží po klidné procházce nádhernou krkonošskou přírodou. Bohatý kulturní život místních středisek nabídne odpočinek vašim nohám a zaměstná vaši hlavu. Tak jako tak, Krkonoše jsou ideálním místem pro výlet. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívejte si chvíle klidu i zábavy.

Největší lákadla Krkonoš:

  • nejvyšší hora České republiky Sněžka
  • Mumlavský vodopád
  • Stezka korunami stromů Krkonoše
  • Nevynechejte ani Černohorské rašeliniště, Krkonošské muzeum v Jilemnici, procházku k prameni Labe a Labský vodopád.

Mezi nejvýznamnější obce Krkonoš patří Harrachov, Janské Lázně, Jilemnice, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Pec pod Sněžkou či Rokytnice nad Jizerou. V Janských lázních si můžete užít procházky po místní kolonádě nebo se vyvézt kabinovou lanovou na vrchol Černé hory. V Harrachově navštivte muzeum skla a ve Špindlerově Mlýně zamiřte za relaxací do aquaparku.

Více informací

Krkonoše se stylovým ubytováním

V Hospodě na Peci *** na vás dýchne ta pravá horská atmosféra jako z Krkonošských pohádek. Budova pochází již z roku 1773 a i přes pozdější stavební úpravy si zachovala svůj jedinečný chatakter. Má navíc skvělou polohu blízko sjezdových a běžeckých tratí a turistických tras vedoucích na hřebeny Krkonoš.

Čeká vás ubytování ve třílůžkových pokojích s přistýlkou a apartmánech pro 4 - 6 osob. K zařízení každého pokoje patří satelitní TV a vlastní koupelna se sprchovým koutem a WC. Dřevěný nábytek zde opět podtrhuje horskou atmosféru.

Jak napovídá už samotné prostředí restaurace, podává se zde zejména česká kuchyně. Ráno pro vás budou připravené snídaně formou bufetu. Restaurace je k dispozici i během dne a občerstvit se zde můžete také na baru.

Bohaté vyžití v okolí pro páry i rodiny

Na toulky po Krkonoších jste si nemohli přát lepší výchozí bod. Z ubytování se po pár minutách dostanete do centra Peci pod Sněžkou i k turistickým a cyklistickým trasám. Kam si vyrazit? Třeba na Růžovou horu, Čertovy schody nebo Úpské rašeliniště.

V okolí Hospody pod Pecí vás potěší množství restaurací, možnost wellness, bowlingu nebo návštěvy Relaxparku Pec pod Sněžkou.

Hospoda na Peci

142, Pec pod Sněžkou
Česká republika

+420 607 532 418

hospodanapeci@seznam.cz

Check in
od 16:00
Check out
do 10:30
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Restaurace
Kolárna
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,4 km
Zastávka
0,4 km
Sjezdovka
0,3 km

Tipy na výlet

Stezka korunami stromů Krkonoše

Krkonošská stezka korunami stromů je 45 metrů vysoká dřevěná rozhledna, která vám umožní dech beroucí výhled na krásy Krkonošského národního parku. Na samotného vrcholku rozhledny budete mít okolní lesy jako na dlani. Zjistíte tak, jaký pocit zažívá bájný krkonošský duch Krakonoš. Kromě věže si můžete projít i 1 300 metrů dlouhou naučnou trasu lesem, který je bohatý na faunu i flóru. Stezka je v provozu celoročně a má otevřeno každý den, kromě 24. prosince.

Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád najdete poblíž Harrachova. Jedná se o nejmohutnější krkonošský vodopád, který se s hukotem řítí po celé šířce koryta do hloubky přibližně 10 metrů. Vodopády postupně vytvořily v žulové skále obří kotle, tzv. Čertova oka. Vodopády jsou dobře přístupné pěšky i na kole. Občerstvit se můžete v nedaleké Mumlavské boudě.

Aquapark Špindlerův Mlýn

Nenechte se rozhodit rozmary počasí. Celoročně otevřený aquapark je tím správným místem pro rodinnou relaxaci. Zatímco děti se vyřádí na až 72 metrů dlouhých tobogánech, rodiče si mohou užít vířivku, sauny nebo masáže.