Vydejte se koštovat víno do jihomoravské vesničky, kterou znáte z již klasické české komedie Bobule. V Zaječí se natáčely oba díly filmu a vy budete moci poznat obec i její krásné okolí osobně díky ubytování v Penzionu Zaječák.

Zrekonstruované ubytování v malebném Zaječí

Penzion Zaječák u novomlýnských nádrží a věhlasné Pálavy nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných pokojích a apartmánech. Součástí útulných barevně laděných pokojů s dřevěným nábytkem a doplňky je vlastní sociální zařízení, televize a WiFi připojení. Apartmány v podobě čtyř samostatných domků jsou od Penzionu Zaječák vzdálené 300 metrů. Kromě 2 ložnic a obýváku se 2 přistýlkami v nich najdete také plně vybavenou kuchyň a terasu s možností grilování.

Ubytování v domácím stylu doplňuje také krásná restaurace a vinotéka s vinným barem. Těšit se můžete na typickou českou kuchyni od místních kuchařů, kteří převzali původní recepty od svých prarodičů.

V centru vinařského dění

Kromě řady skvělých vinařství v Zaječí nelze přehlédnout pozdně gotický kostel sv. Jana Křtitele. Při jeho poslední přestavbě byla objevena tajná chodba za oltářem. Ústí ale ve škole, a tak se raději vydejte do okolních vinic po oblíbené vinařské cyklostezce.

Z rozhleden Dalibor a Maják budete mít za pěkného počasí výhledy na celou Pálavu, novomlýnské nádrže, Lednicko-valtický areál i rakouské Alpy. Navštivte kromě tradičních jihomoravských perel také Aqualand Moravia v Pasohlávkách (20 km).

Tipy na výlet

Pálava

Když na jižní Moravu, tak na Pálavu. Chráněná krajinná oblast Pálava je jedním z nejkrásnějších míst v České republice. Bílé skály tyčící se ze zelených lesů, rozlehlé louky, potůčky, rybníky, stráně plné vinohradů, dominantní Pavlovské vrchy, to vše se rozkládá na 83 km². Přírodu doplňují mnohé kulturní události a možnosti zábavy pro celou rodinu.

Lednicko-valtický areál

Pro všechny milovníky zámků, parků a krásné přírody je tu Lednicko-valtický areál, který spojuje to nejlepší z jižní Moravy. Kromě krásných zámků Valtice a Lednice s udržovanými zámeckými zahradami se zde můžete vydat třeba na minaret a užít si rozhled do širokého okolí. Navštivte také Apollonův chrám, známý obelisk Facka, Janův hrad nebo Kolonádu na Reistně.

Svobodná spolková republika Kraví Hora

V republice Kraví Hora v Bořeticích je moc svěřena do stejných rukou jako réva – tedy do rukou vinařů. Před její návštěvou doporučujeme důkladně si přečíst ústavu, zločiny jako vylévání vína či zpívání jiných písniček než o víně, jsou totiž tvrdě trestány. Pradávnou historii republiky a zdejšího vína popisují Rukopisy kravihorské, napsané pravděpodobně Cyrilem a Metodějem, což by vysvětlovalo jejich několikaleté zmizení právě v bořetické oblasti.

Penzion Zaječák s.r.o.

Hlavní 113, Zaječí
Česká republika

+420 605 775 575

rezervacezajecak@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček po dohodě za poplatek 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno