Načerpejte energii na wellness pobytu v podhůří Orlických hor. Komfortní April hotel Panorama **** se vám postará o ubytování, skvělou polopenzi i zážitek ve wellness centru s bazénem, vířivkou a privátní saunou. Okolí je plné přírodních a historických zajímavostí.

Rychnov nad Kněžnou Tip na výlet

Rychnov nad Kněžnou je rodným městem spisovatele Karla Poláčka, není tedy divu, že právě do tohoto města je zasazený děj oblíbené knihy Bylo nás pět. Na tu odkazuje i sousoší hlavních postav, které můžete vidět v rychnovské Panské ulici. K vidění je tu toho však mnohem více. Vydejte se ke Starému a Novému zámku, pokochejte se uměním v Zámecké obrazárně a prohlédněte si kostel sv. Havla či kostel Nejsvětější Trojice a Slavín. Pokud nechcete chodit po památkách, zamiřte za zábavou či relaxací. V Rychnově nad Kněžnou si zahrajete bowling, squash, tenis i badminton. Zkuste také půjčovnu motokár a čtyřkolek, anebo zajděte do plaveckého bazénu. Milovníci piva by určitě měli ochutnat tradiční pivo z místního pivovaru.

Více informací

Nadstandardní ubytování s prvotřídní restaurací

Zajeďte si odpočinout do Rychnova nad Kněžnou v podhůří Orlických hor a ubytujte se v komfortním April hotelu Panorama ****, kde vám nebude nic scházet.

Ubytování je zajištěné ve dvoulůžkových pokojích s LCD TV, telefonem, minibarem, vysoušečem vlasů a samostatnou koupelnou s vanou nebo sprchou a samostatným WC. Většina pokojů má balkón nebo lodžii. Užijete si pohodlí a tiché prostředí na okraji města.

Na polopenzi si pochutnáte v Restauraci Panorama. Kuchařský tým pod vedením šéfkuchaře Libora Tláskala zde dbá na čerstvost a kvalitu surovin, většina z nich pochází od místních chovatelů a farmářů. V hotelu navíc pečou vlastní žitno-pšeničký a žitný chléb.

Relaxace, procházky a zajímavosti v okolí

Co vás zaručeně uvolní? Navštivte wellness centrum s bazénem a vířivkou až pro pět osob. Navíc si užijete relaxaci v privátní sauně nebo masáž. Prostory wellness jsou nově zrekonstruované a krásně prosluněné.

Přímo od hotelu se můžete projít po stezkách do Přírodního parku Včelné. Z památek vás v okolí zaujme třeba Starý a Nový zámek nebo Židovská synagoga. Zasportovat si pak můžete se slevou v nedalekém sport centru.

April hotel Panorama ****

Masarykova 941, Rychnov nad Kněžnou
Česká republika

+420 494 534 619

hotel@aprilhotel.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domácí mazlíček
Povolen
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Dětské hřiště
Půjčovna kol
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1100 m
Vzdálenost od jezera
2800 m
Zastávka
50 m
Sjezdovka
24000 m

Tipy na výlet

Přírodní park Včelné

Vydejte se na procházku do přírodní rezervace, která se může pochlubit více než 400 druhy cévnatých rostlin. Kromě rostlin tu najdete i Ivanské jezero, které bylo vybudováno v letech 1906 - 1907 a pojme až 360 000 hektolitrů vody. Dále tudy protéká Javornický potok a nedaleko leží i městské koupaliště. Hustá síť turistických a cyklistických tras vás provede také kolem Ivanské skály s vyhlídkovým altánem a umělou jeskyní, kde postává figurka poustevníka Ivana.

Hrad Potštejn

Hrad Potštejn je jednou z největších zřícenin v Čechách. Z mohutného hradu, jehož historie spadá až do 13. století, se dochovalo opevnění, hradní brány, kaple a hradní palác, který byl zrekonstruován a zpřístupněn. Expozici věnující se historii hradu si můžete prohlédnout ve čtvrté vstupní bráně a na prohlídku s průvodcem se můžete vydat každých 45 minut od úterý do neděle od 9 do 16 hodin (od května do září až do 17 hodin).

Černíkovice

Nedaleko Rychnova nad Kněžnou v Královohradeckém kraji leží obec Černíkovice. První zmínka o obci sahá až do roku 1369. Dnes se sem můžete vydat na výlet a prohlédnout si zámek Černíkovice, který je jednopatrovou dvoukřídlou klasicistní stavbou z let 1648 - 1652. Dále jsou tu kostel Povýšení svatého Kříže, budova školy a fary pod kostelem z roku 1848, kamenný krucifix z roku 1833 a zbytky zaniklé tvrze.