Ubytování nedaleko Brna a Moravského krasu ve stylovém penzionu Ranč U Jelena v čisté přírodě a přímo u cyklostezky. V ceně máte kromě snídaní formou bufetu také welcome drink a zapůjčení kol na celý den. Pro děti je připraven dětský koutek. Za příplatek si užijete i večeře a jízdu na koni.

Lom Hády Tip na výlet

Lokalita lom Hády v severovýchodní části Brna je výraznou dominantou širokého okolí, klidnou éru zdejších kopců v polovině minulého století ukončila těžba. Po jejím zastavení v roce 1997 proběhly v lomu rekultivační práce a výsev stepních druhů rostlin, celá oblast je nyní častým turistickým cílem. Její nejnavštěvovanější částí je Růženin lom, na jehož dně se rozprostírají na sebe navazující malá jezírka.

Ubytování na stylovém ranči v CHKO Moravský kras

Stylový penzion Ranč U Jelena v příjemném country stylu najdete v nádherné přírodě Moravského krasu, je obklopený lesy a nachází se přímo u cyklostezky.

Penzion prošel rekonstrukcí a těšit se tak můžete na příjemně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV a chladničkou. 

Součástí penzionu je i stylově zařízená restaurace, kde si pochutnáte na domácí kuchyni připravované z kvalitních surovin. Celoročně také můžete narazit na různé gurmánské akce. Nechybí ani posezení v altánku.

Výlet do Brna či k Macoše, pěšky i na kole

Nejen cyklostezky, ale samozřejmě také turistické trasy najdete v blízkém okolí penzionu. Skvělé výlety nabízí CHKO Moravský kras. Rozhodně se vydejte na výlet k Macoše, která je největší propastí svého druhu jak v Česku, tak ve střední Evropě. 

Další unikát najdete hned vedle - Punkevní jeskyně jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v Česku. Při prohlídce jeskyní se budete také plavit na loďkách po řece Punkvě a dostanete se až na dno Macochy.

V blízkosti ubytování naleznete četné turistické trasy do okolí, navštivte třeba nedaleké Mariánské údolí, které je ideální pro procházky lesem či houbaření, v teplých dnech je zde možnost koupání na přírodním koupališti. 

Ranč U Jelena

Mokrá 113, Mokrá-Horákov
Česká republika

+(420) 544 252 772

info@rancujelena.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček po předchozí domluvě za poplatek 100 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Wellness
Vířivka
Sauna
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0 m
Zastávka
1700 m
Sjezdovka
20000 m

Tipy na výlet

Moravský kras

Pokud máte rádi krásnou přírodu, jeskyně a spoustu dalších atrakcí, chráněná krajinná oblast Moravský kras je to pravé místo pro vás. Rozhodně se na výlet vydejte k Macoše, která je největší propastí tohoto typu jak v Česku, tak ve střední Evropě. Další unikát najdete hned vedle a tím jsou Punkevní jeskyně, které jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v Česku. Při prohlídce jeskyní se můžete také plavit na loďkách po řece Punkvě a dostanete se až na dno Macochy.

Brněnské podzemí

Brno je jedním z několika míst v České republice, která ukrývají starobylý podzemní systém otevřený veřejnosti. Prozkoumat můžete Labyrint pod Zelným trhem, Kostnici u sv. Jakuba či Mincmistrovský sklep. Nově máte také možnost podívat se do krytu 10 – Z, nejutajovanějšího krytu z doby komunismu, který sloužil jako případný úkryt pro představitele města a kraje. Brněnské podzemí začalo být objevováno a zpřístupňováno veřejnosti až v posledních desetiletích, neváhejte tedy spustit se pod město a zkusit netradiční zážitek mimo dosah denního světla.

Brno

Brno, neboli Štatl či Oltec, jak říkají městu místní, je moravská metropole světového významu, i přesto si však zachovává skvělou přátelskou atmosféru a přivítá vás něžnou, mateřskou náručí. Ať už toužíte po klidu, kulturních zážitcích či zajímavých památkách, v Brně se vám dostane dost ode všeho. Město žije různými festivaly, je domovem slavných divadelníků i hudebníků, prvotřídních restaurací a hospůdek. Navštívit můžete také hrad Špilberk, katedrálu sv. Petra a Pavla, místní hvězdárnu či ZOO nebo se projít po zelených parcích. V Brně se rozhodně nudit nebudete.