Zažijte příjemnou dovolenou s polopenzí v centru Orlických hor v Horské chatě Orlice přímo pod Velkou Deštnou. Místo je skvělé pro zapálené turisty, kterým stačí nenáročné ubytování.

Deštné v Orlických horách Tip na výlet

Původně malá těžební obec se sklářskou tradicí, dnes jedno z nejznámějších středisek rekreace a turistiky v Orlických horách. To je obec Deštná, která leží pod špičákem a její dominantou je kostel svaté Máří Magdalény. Zatímco v létě je obec ideálním výchozím bodem pro výlety a cykloturistiku, přes zimu si zde přijdou na své milovníci zimních sportů. Zajímavosti z historie a života v Orlických horách se pak můžete dozvědět ve zdejším muzeu zimních sportů a řemesel a pro adrenalinové zážitky je zde připraven také lanový park.

Více informací

Horská chata v nedotčené přírodě Orlických hor

Nikde si neužijete Orlické hory víc než v Horské chatě Orlice. Ta se nachází v malebné vesničce Deštné přímo na úpatí Velké Deštné, nejvyššího vrcholu Orlických hor. 

Ubytováni budete v jednoduše zařízených dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Na snídaních formou bufetu a dvouchodových večeřích si pochutnáte v restauraci chaty. Těšte se na českou i mezinárodní kuchyni. Večer se s přátli pobavíte u kulečníku nebo u elektronických šipek. Na zahradě pak Horská chata Orlice nabízí prolézačky a trampolínu pro děti.

Turistika v přírodě i dělostřelecké tvrze

Za památkami vyrazte do Kostelce nad Orlicí či Opočna nebo navštivte tvrz Haničku, která byla součástí pevnostního systému z let 1935 - 1938. Ještě víc toho samozřejmě nabízí zdejší příroda. Vylezte na rozhlednu na Anenském vrchu nebo zdolejte Velkou Deštnou. Místo pro krásnou procházku vám poskytne Antoniino údolí a daleko to není ani do sousedního Polska.

Horská chata Orlice

Deštné v Orlických horách 184, Deštné v Orlických horách
Česká republika

+420 722 939 439

skalickymirecek@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 150 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Dětské hřiště

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
2 km
Zastávka
50 m
Sjezdovka
0,5 km

Tipy na výlet

Lanovka Říčky

Oblíbené zimní středisko Říčky má také svůj letní provoz a proto, ať už jste milovníky cyklistiky nebo klasické turistiky, nenechte si ujít možnost vyvézt se lanovkou na vyhlídkové místo Zakletý vrch. Nedaleko naleznete Pěticestí, kde se kříží hned několik turistických cest. Pokračovat dále pak můžete již po hřebenech hor například k rozhledně na Anenském vrchu (7 km) nebo k dělostřelecké tvrzi Hanička (10 km). Letní provoz je zahájen vždy v červnu a končí obvykle na konci září.

Dělostřelecká tvrz Hanička

Navštivte dělostřeleckou tvrz z roku 1938, která patřila do systému předválečného opevnění. Hanička byla projektována jako jedna ze 17 tvrzí, které byly rozmístěny na obranné linii podél tehdejší severní hranice. Dnes si zde můžete prohlédnout zbraně, munici i uniformy tehdejší československé armády. Dále v několika sálech uvidíte kasárny pro až 400 vojáků, kanceláře, úpravnu vody, jídelnu nebo ošetřovnu.

Lanový park Spiders centre

Hledáte pořádnou rodinnou zábavu a nevadí vám trocha toho adrenalinu? Pak navštivte lanové centrum nedaleko lanovky Říčky. Čeká vás zde na výběr hned 9 okruhů, které jsou určené jak pro ty nejmenší (minimální výška dítěte je 140 cm) až po dospělé lezce. Přímo mezi stromy si na vaší cestě můžete užít až 80 překážet, které jsou umístěny i v 16 metrových výškách.