Zažijte příjemnou dovolenou s polopenzí v centru Orlických hor v Horské chatě Orlice přímo pod Velkou Deštnou. Ubytovat se můžete ve dvou v pokoji nebo s celou rodinou v apartmánu s kuchyňkou. Místo je skvělé pro zapálené turisty, kterým stačí nenáročné ubytování.

Horská chata v nedotčené přírodě Orlických hor

Nikde si neužijete Orlické hory víc než v Horské chatě Orlice. Ta se nachází v malebné vesničce Deštné přímo na úpatí Velké Deštné, nejvyššího vrcholu Orlických hor. 

Ubytováni budete v jednoduše zařízených dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením nebo v apartmánu naproti chatě. Pohodlně se zde vyspí čtyři dospělí a dvě děti na palandě, k dispozici je vybavená kuchyňka i obývací prostor s gaučem a jídelním stolem. Samozřejmostí je také koupelna a WC.

Na snídaních formou bufetu a dvouchodových večeřích si pochutnáte v restauraci chaty. Těšte se na českou i mezinárodní kuchyni. Večer se s přátli pobavíte u kulečníku nebo u elektronických šipek. Na zahradě pak Horská chata Orlice nabízí prolézačky a trampolínu pro děti.

Turistika v přírodě i dělostřelecké tvrze

Za památkami vyrazte do Kostelce nad Orlicí či Opočna nebo navštivte tvrz Haničku, která byla součástí pevnostního systému z let 1935 - 1938. Ještě víc toho samozřejmě nabízí zdejší příroda. Vylezte na rozhlednu na Anenském vrchu nebo zdolejte Velkou Deštnou. Místo pro krásnou procházku vám poskytne Antoniino údolí a daleko to není ani do sousedního Polska.

Tipy na výlet

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Zajeďte si zalyžovat do obce Deštné v Orlických horách, kde začnete ve výšce 650 m n. m. a končíte těsně pod Studeným vrchem (883 m n. m.). Na jeden skipas si tu můžete užít 6 sjezdových tratí různých obtížností o celkové délce 4,5 km, kde si přijdou na své jak rodiny s dětmi a začátečníci, tak zkušenější lyžaři. Připraveny jsou zde 2 černé, 1 červená a 3 modré tratě. Snowboardisty potěší také snowpark s řadou překážek a skoků. Pro děti je zde dále připravena lyžařská škola i dětské Yetti hřiště a další atrakce. Přímo v obci jsou také pravidelně upravované běžecké tratě, které navazují na známou Jiráskovu stezku a síť bezmála 150 km upravovaných běžeckých tras v rámci Orlických hor.

Zieleniec Ski Arena

Jedno z největších lyžařských středisek v celém Polsku, Zieleniec Ski Arena, se nachází v nadmořské výšce 800 - 960 metrů a může se pochlubit extrémně dlouhou lyžařskou sezonou trvající až 150 dnů v roce. 27 vleků a lanovek obsluhuje 22 kilometrů dokonale upravených sjezdovek. Díky osvětlení je zde možné lyžovat až do pozdních večerních hodin a sjezdovky mají několik stupňů náročnosti, aby si zde přišel na své začátečník i profesionál.

Masarykova chata na Šerlichu

Šerlich je velmi oblíbeným cílem turistů, ze kterého je ideální výhled na ostatní vrcholky Orlických hor a také do Polska. Vede přes něj známá Jiráskova hřebenová cesta a na jeho úbočí najdete Masarykovu Chatu z roku 1925, kterou zde slavnostně otevíral sám spisovatel Alois Jirásek. Pokochat jejím interiérem a ochutnat místní kuchyni můžete i dnes. Kolem chaty také vede hned několik turistických a cyklostezek, po kterých můžete vyrazit dále například k Šerlišskému mlýnu.

Horská chata Orlice

Deštné v Orlických horách 184, Deštné v Orlických horách
Česká republika

+420 722 939 439

skalickymirecek@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 150 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou není možná
Kouření
Kouření zakázáno
3,43/5
Celkem 7 hodnocení