Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

6 nejlepších maďarských lázní, které musíte navštívit

Chcete se vydat za odpočinkem do termálních lázní? V Maďarsku jich je spousta a některé opravdu stojí za to. Vybrali jsme pro vás 6 nejlepších míst, které stojí za to navštívit.
Termální lázně Sárvár

1. Sárvár

Lázně Sárvár jsou poměrně nové moderní lázně, které byly otevřeny koncem roku 2002. Celková rozloha lázní je 55 000 m², z toho na 3 600 m² najdete bazény. Užijete si tu venkovní i vniřní bazény určené k odpočinku a doplněné o zábavní prvky. Ve zcela nové budově, která je určena pro rodiny s dětmi, pak najdete obrovskou skluzavku, tobogán, dětské bazény, hřiště a další atrakce, které si děti oblíbí. Zajít můžete i do saunového světa či do wellness centra, kde si odpočinete během léčebných procedur.

Celodenní vstup pro dospělého vyjde na 12 €. Vstup do saunového světa pak zakoupíte za 6 €.

Kde se ubytovat v Sárváru?


2. Bük

Jestli jsou lázně Bük oficiálně největšími maďarskými lázněmi, bohužel nevíme. Zato víme, že mají neuvěřitelných 34 bazénů, rozlohu 140 000 m² a plochu vody více než 5 000 m². To už je pořádný prostor k relaxaci, že? Nejvíce je tu léčebných a zážitkových bazénů, samozřejmostí je plavecký bazén, dětský bazén, dětské brouzdaliště, ale je tu také třeba bazén na podvodní cvičení. Na své si přijdou i milovníci skluzavek a tobogánů. Kdyby vám to nestačilo, zajděte si do saunového světa, kde je k dispozici osm saun a také tepidarium a ledová kabina.

Celodenní vstupné je zde 2 500 HUF (cca 210 Kč).

Kde se ubytovat v Büku?


3. Rába Quelle

Moderní lázně Rába Quelle najdete v Györu, kam z Brna dojedete během dvou hodin. Lázně byly otevřeny v roce 2003 a nadchnou mladé i starší páry, ale i rodiny s dětmi. Voda o teplotě 63 °C tryská z hloubky 2000 metrů. Koupání si tu užijete v jednom ze tří termálních a pěti zážitkových bazénů, které se nachází uvnitř i venku. Odpočinout si můžete v zahradě plné saun, ve vířivce anebo u jedné z mnoha procedur. Děti jistě nadchnou dva tobogány, děstký bazén nebo koutek s houpačkami a prolézačkami.

Celodenní vstupné přijde dospělého na 3 150 HUF (cca 270 Kč).

Kde se ubytovat v Györu?


Termální jezero Hévíz

4. Hévíz

Ačkoliv se nejedná o lázeňský komplex, nemohli jsme nejoblíbenější maďarské termální jezero opomenout, navíc rozloha úctyhodných 4,4 ha dělá z Hévízu největší termální jezero v Evropě. Blahodárné účinky místní minerální vody tu lidé začali využívat už v roce 1795. Přijeďte si koupání v jezeře s teplou vodou (30 °C), která tryská z hloubky 38 metrů, dopřát i vy. Kromě zázračné vody je vysoce ceněné také bahno z jezera, zkuste proto léčivý zábal.

Vstup na 4 hodiny vyjde na 3400 HUF (cca 300 Kč).

Kde se ubytovat v Hévízu?


5. Miskolc Tapolca

Zcela unikátní zážitek nabízí jeskynní lázně v Miskolc Tapolce, kde si užijete koupání ve venkovní části se třemi bazény (zážitkový, plavecký, dětský) s výhledem na noční oblohu a také ve vnitřní jeskynní části, kde si užijete výklenky, zákruty i tajuplnou ozvěnu. A kdybyste si chtěli užít romantickou oblohu plnou hvězd i uvnitř, anebo ve dne, je tu parádní Star hall bazén. Voda má příjemných 30 °C a díky nízkému obsahu soli můžete v lázni pobývat, jak dlouho budete chtít.

Vstupné pro dospělého je 2 050 HUF (cca 170 Kč).

Kde se ubytovat v Miskolc Tapolce?


6. Széchenyi

V Budapešti vyvěrá více než 100 pramenů, a proto není překvapením, že se zde nachází hned několik lázní v různých stylech. Bezpochyby největšími budapešťskými lázněmi jsou lázně Széchenyi vybudované na konci 19. století. Kromě nádherné architektury, kterou se můžete kochat, nabízí venkovní a vnitřní relaxační i plavecké bazény s minerální vodou. Když pramen vyvěrá, voda má 76 °C a je bohatá na síru, vápník a hydrogenuhličitan hořečnatý. V lázních najdete také vířivky, sauny, páru a bohatou nabídku léčebných procedur.

Celodenní vstupné pro dospělého stojí 5 400 HUF (cca 470 Kč).

Kde se ubytovat v Budapešti?Co se takhle vydat na pobyt?

Autor článku:

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK