Město Kadaň

Kadaň nacházející se v Ústeckém kraji bývá často považována za nejmalebnější město v severních Čechách. A není divu – někdejší královské město si zachovalo své krásné historické jádro s nejdelším zachovalým opevněním v Česku. Vydáte-li se na procházku starobylými uličkami, určitě zamiřte místnímu františkánskému klášteru, který se uchází o zápis do Seznamu památek UNESCO. Součástí kláštera je městské muzeum s mineralogickými a archeologickými expozicemi. V klášterním vinohradu jsou k vidění různé způsoby pěstování vinné révy a na podzim zde probíhá vinobraní. Dále se Kadaň pyšní jedním naprostým unikátem. Katova ulička měřící v nejužším místě pouhých 66 cm je v České knize rekordů vedena jako nejužší ulice v Česku.

V Kadani a okolí si užijete také sportování. Vedou tudy oblíbené cyklistické a in-line stezky. Dovedou vás například do Perštejna, Žatce či Chomutova.

Co stojí v Kadani za vidění?

  • Hrad Kadaň s městským opevněním
  • Mikulovickou a Žateckou bránu
  • Kadaňský orloj na břehu řeky Ohře
  • Křížovou cestu vedoucí přes Smetanovy sady
  • Nábřeží Maxipsa Fíka

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Krušné hory

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet