Zámek Jezeří

Státní zámek Jezeří patří se svou dynamickou historií k nejzajímavějším památkám v České republice. Má za sebou jak velkolepou slavnou minulost s přepychem a nádherou hodnou knížecího sídla, tak období chátrání a zapomnění. Od roku 1996 probíhá postupná a velmi nákladná rekonstrukce, díky které je v současnosti Jezeří turisty hojně vyhledávaným místem.

Předchůdcem dnešního zámku býval středověký hrad s neznámým datem založení. První písemné zmínky o hradu s historickým názvem Eisenberg pocházejí z let 1363–1365. V 16. století byl středověký hrad přestavěn na renesanční zámek. Připomínku dovršení přestavby je možné vidět na ozdobném štítu nad hlavní bránou, kde je vytesán erb Hochhauserů s letopočtem 1549 a nápisem: "O člověče, pomni, kde je pán a jeho rod". Po ničivém požáru v 17. století čekala zámek rozsáhlá rekonstrukce, tentokrát v barokním stylu, který převládá do dnešních dnů.

Ve zpřístupněných prostorech si můžete prohlédnout vybavení interiérů, přibližující život šlechty v 18. století. Ve sklepení najdete expozici papírových strašidel. V bývalé konírně jsou vystaveny staré vozy.

Otevírací doba:

  • 1.6. - 30.6. a 1.9. - 30.9. denně (mimo pondělí) od 10:00 do 16:00 hodin
  • 1.7. - 31.8. denně (mimo pondělí) od 10:00 do 17:00 hodin
  • 1.10. - 31.10. soboty a neděle od 10:00 do 15:00 hodin

Vstupné:

  • 120 Kč/dospělí, 100 Kč/studenti a senioři a 60 Kč/děti od 6 do 18 let

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Krušné hory,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet