Hrad Kadaň

Kadaňský hrad je srdcem dochovaného městského opevnění. Zajímavostí je, že není situován uprostřed opevnění, ale na jeho okraji. Majestátní hrad Kadaň se tyčí na vrcholu mohutné rulové skály nad řekou Ohří již více než 750 let. Založen byl roku 1260 za vlády krále Přemysla Otakara II. Původně se architektonicky jednalo o tzv. středoevropský kastel, tedy hrad čtvercového půdorysu s věžemi v každém rohu.

V průběhu 16. století podstoupil hrad rozsáhlou pozdně gotickou a renesanční přestavbu. Při obléhání Kadaně švédskými vojsky během třicetileté války (1618–1648) byl hrad vypleněn, vypálen a zpustl. K obnově došlo teprve po roce 1750, kdy byl v souvislosti s vojenskými reformami císařovny Marie Terezie opraven a byla v něm zřízena kasárna. Tehdy byl hrad sice zachráněn, ale přišel o svůj ryze středověký charakter.

Dnes můžete v dochovaných gotických sklepeních navštívit muzejní expozici o historii Kadaňského hradu. Expozice nabízí pohled na základní etapy architektonického vývoje budovy a přináší informace o klíčových bodech historie areálu, královských návštěvách či zástavních držitelích. Navíc jen zde vůbec poprvé zpřístupněn i archeologický materiál z průzkumů, které se na hradě v 70. letech minulého století konaly.

Otevírací doba:

  • 1.4. - 30.4. a 1.9. - 30.9. soboty a neděle od 10:00 do 17:00 hodin
  • 1.5. - 31.8. denně mimo pondělí od 10:00 do 17:00 hodin

Vstupné:

  • 50 Kč/dospělí a 30 Kč/děti, studenti a senioři

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Krušné hory

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet