Město Žatec

Vůně piva, chmele a historie –⁠ tak by se dalo shrnout město Žatec v několika slovech. Tato oblast v Ústeckém kraji, jíž je Žatec centrem, je totiž pivem a chmelem doslova proslulá –⁠ v České republice nenajdete podobné historicky i pivovarnicky bohaté místo. A také je to tady všude patřičně znát! Vydejte se po stopách historie do Chmelařského muzea, Chrámu chmele a piva s Chmelovým majákem a Chmelovým orlojem nebo Historické chmelařské budovy, která byla dokonce navržena na Seznam UNESCO. Kromě památek spojených s pivem a chmelem zde najdete i mnoho dalších krás, jako například Systém městského opevnění s Husitskou baštou a dvěma zachovanými městskými bránami (Kněžská brána a Libočanská branka) nebo Klášterní zahradu s bylinkovými záhonky a expozicí domácích zvířat. A pokud vás procházky po památkách přece jen omrzí, skočte si do některé z místních hospůdek či pivovarů na nějakou opravdu čerstvou, orosenou pivní specialitu.

Za zmínku stojí také udržovaná cyklostezka podél řeky Ohře, která vás dovede až do Německa.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Střední Čechy

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet