Krušné hory: Tipy na výlet a zajímavá místa

Krušné hory jsou jednou z nejromantičtějších oblastí Česka. K výletům pěšky i na kole láká mnoho turistických tras vedoucích vonícími lesy. Vede tudy také 242 km dlouhá Krušnohorská magistrála, spojující Cheb až s dalekým Sněžníkem. Mezi oblíbené cíle turistů patří Božídarské rašeliniště, přírodní park Přebuz a Novodomské rašeliniště. Nejlépe nádhernou krušnohorskou přírodu uvidíte z mnoha rozhleden, například na Blatenském vrchu, z Komáří vížky, Plešivce či Pajndlu. Nachází se zde mnoho lyžařských areálů, mezi ty nejznámější patří Klínovec, Boží Dar nebo Cínovec. Krušné hory jsou rájem i pro milovníky běžeckého lyžování.

Lanovka na Klínovec Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Chystáte se na kolo nebo pěší túru a hodilo by se vám ji začít na **nejvyšší hoře Krušných hor**? Pak využijte **celoroční služby 1685 metrů dlouhé lanovky Jáchymov - Klínovec**. Všechny cyklisty pak jistě potěší, že přeprava kol je zde zdarma a také mnoho cyklistických tratí v okolí, včetně **profesionální sjezdové tratě přímo v Trail park Klínovec**.
Více informací

Božídarské rašeliniště Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Navštivte **největší rašeliniště v Krušných Horách**. 3,2 kilometrů dlouhá **naučná stezka**, která začíná u infocentra Boží Dar, vás po povalových chodnících provede okolo své dominanty - **hory Špičák** (1 115 m n. m.). Seznámíte se tak s místním rostlinným i zvířecím společenstvem a užijete si si čerstvý horský vzduch. Naučná stezka je přístupná i pro vozíčkáře a kočárky.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 20 tipů

Krušné hory: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK