Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

Krušné hory: Tipy na výlet a zajímavá místa

Krušné hory jsou jednou z nejromantičtějších oblastí Česka. K výletům pěšky i na kole láká mnoho turistických tras vedoucích vonícími lesy. Vede tudy také 242 km dlouhá Krušnohorská magistrála, spojující Cheb až s dalekým Sněžníkem. Mezi oblíbené cíle turistů patří Božídarské rašeliniště, přírodní park Přebuz a Novodomské rašeliniště. Nejlépe nádhernou krušnohorskou přírodu uvidíte z mnoha rozhleden, například na Blatenském vrchu, z Komáří vížky, Plešivce či Pajndlu. Nachází se zde mnoho lyžařských areálů, mezi ty nejznámější patří Klínovec, Boží Dar nebo Cínovec. Krušné hory jsou rájem i pro milovníky běžeckého lyžování.

Božídarské rašeliniště Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Navštivte **největší rašeliniště v Krušných Horách**. 3,2 kilometrů dlouhá **naučná stezka**, která začíná u infocentra Boží Dar, vás po povalových chodnících provede okolo své dominanty - **hory Špičák** (1 115 m n. m.). Seznámíte se tak s místním rostlinným i zvířecím společenstvem a užijete si si čerstvý horský vzduch. Naučná stezka je přístupná i pro vozíčkáře a kočárky.
Více informací

Krušné hory Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Pohoří Krušné hory tvoří přirozenou hranici mezi severozápadními Čechami a německým Saskem a táhne se do délky až 130 km. Německý název Erzgebirge bychom mohli přeložit jako Rudohoří, což značí, že se zde vyskytují naleziště rudy. Těžební průmysl je proto v Krušných horách dost rozšířený. Zdejší příroda není kvůli tomu ideální pro různorodá zvířata, stále však stojí za vidění. Vystoupejte na **Klínovec (1 244 m), Božídarský Špičák či Plešivec** a budete se cítit jako páni světa. **Co byste neměli vynechat při návštěvě Krušných hor?** - Božídarské rašeliniště - Rozhledna Klínovec - přírodní park Přebuz Přes **celé Krušné hory** se můžete vydat po 242 km dlouhé **Krušnohorské magistrále**. S dětmi se vypravte na **Ježíškovu cestu**. Naučných, turistických a cyklo stezek je zde nespočet.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 21 tipů

Krušné hory: Tipy na výlet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK