Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Krušné hory: Tipy na výlet a zajímavá místa

Krušné hory jsou jednou z nejromantičtějších oblastí Česka. K výletům pěšky i na kole láká mnoho turistických tras vedoucích vonícími lesy. Vede tudy také 242 km dlouhá Krušnohorská magistrála, spojující Cheb až s dalekým Sněžníkem. Mezi oblíbené cíle turistů patří Božídarské rašeliniště, přírodní park Přebuz a Novodomské rašeliniště. Nejlépe nádhernou krušnohorskou přírodu uvidíte z mnoha rozhleden, například na Blatenském vrchu, z Komáří vížky, Plešivce či Pajndlu. Nachází se zde mnoho lyžařských areálů, mezi ty nejznámější patří Klínovec, Boží Dar nebo Cínovec. Krušné hory jsou rájem i pro milovníky běžeckého lyžování.

Skiareál Klínovec Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Užijte si největší lyžařské středisko v Krušných horách. V areálu se můžete těšit na celkem 6 lyžařských vleků, včetně moderního snowparku s U rampou i dětských sjezdovek. Jistě oceníte také novou jáchymovskou sjezdovku na jižní straně Klínovce, která má délku 3 kilometry a šířku až neuvěřitelných 500 metrů. V okolí najdete také více než 30 kilometrů upravovaných běžeckých tratí.

Více informací

Lyžování v Krušných horách Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Jedno z nejnavštěvovanějších českých pohoří je umístěno na česko-německé hranici, na severozápadě Čech a jihu německého Saska. Jsou jím Krušné hory a milovníci lyžování, snowboardu, běžek a dalších zimních radovánek z Česka i Německa zde jezdí velmi rádi. Jak by taky ne, když je zde k návštěvě tolik skvělých lyžařských středisek!

Kam se v Krušných horách vydat za lyžováním?

  • Ski areál Plešivec je synonymem pro moderní vybavení a skvělé lyžařské podmínky - očekávejte zde celkem až 10 km sjezdovek!
  • Ski areál Potůčky nabídne jednu 550m sjezdovku, dětský vlek, večerní lyžování, půjčovnu vybavení a snowpark s umělými překážkami. Hodně muziky za málo peněz.
  • O Skiareálu Klínovec zase můžeme říct, že se jedná o největší lyžařské středisko v Krušných horách. Nabízí 6 lyžařských vleků, moderní snowpark s U rampou i dětskou sjezdovku. Největšími chloubami je však tříkilometrová sjezdovka a 30 kilometrů upravovaných běžeckých tratí.
  • Ski Hamry, jedno z menších krušnohorských lyžařských středisek, nabídne 3 vleky, z čehož jeden je určen dětem. Pohodová rodinná lyžovačka je zde tedy zaručena!
  • Ve Ski areálu Boží Dar - Neklid na vás ve výšce 1 135 metrů čeká 5 sjezdovek různých obtížností, skvěle vybavený snowpark a dechberoucí výhled na okolní hory.
Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 66 tipů

Krušné hory: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Další chaty a chalupy