Františkánský klášter v Kadani

Františkánský klášter Čtrnácti svatých Pomocníků je výjimečný především unikátními nástěnnými malbami a vzácnou sklípkovou klenbou. Památka vznikla na konci 15. století na místě původní poutní kaple za výrazného přispění rodu Vitzthumů a Hasištejnů z Lobkowicz.

Interiéry kláštera si můžete prohlédnout na třech prohlídkových okruzích. První okruh s názvem „Mineralogické zajímavosti, zkameněliny a archeologie“ vás zavede do gotických a barokních sklepů s expozicemi o mineralogii, zkamenělinách a historii hornictví v regionu. Druhý okruh nazvaný „Život v klášteře“ vede přízemím budovy a věnuje se historii kláštera a řádu Františkánů, kteří zde žili po několik století. Jednotlivé mnišské cely si můžete prohlédnout na třetím prohlídkovém okruhu se jménem „Pohledy do minulosti Kadaně“.

Vedle samotného kláštera můžete navštívit i františkánské zahrady, kde narazíte kromě vinic i na několik domácích zvířat. K vidění jsou například kozy, poníci i prase kadeřavé. Celý areál vybízí k posezení a relaxaci. Pro světovou jedinečnost kadaňského františkánského kláštera byla podána žádost o jeho zapsání do seznamu památek UNESCO.

Otevírací doba:

  • 1.4. - 30.6. a 1.9. - 31.12. denně (mimo pondělí a soboty) od 14:30 do 16:00 hodin
  • 1.4. - 30.6. a 1.9. - 31.12. soboty od 11:00 do 16:00 hodin
  • 1.7. - 31.8. denně (mimo pondělí) od 11:00 do 16:00 hodin

Vstupné:

  • 70 Kč/dospělí a 30 Kč/děti, studenti a senioři

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Krušné hory

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet