Bavorský les

Pohoří, které tvoří jeden celek se Šumavou a rozprostírá se podél českých hranic se na německé straně nazývá Bavorský les. Pro návštěvníky nabízí jedinečnou lesní přírodu, horská jezera a romantická údolí. Je zde mnoho možností pro pozorování zvěře. Pokud zdoláte některý z vrcholků jako je Velký javor, Luzný, Roklan nebo Ostrý, naskytne se Vám krásný výhled do okolní krajiny. V době ledové byly tyto vrcholky pokryty ledovcem. Dnes zde jako památku můžeme navštívit ledovcová jezera - například Roklanské jezero.

Část Bavorského lesa byla vyhlášena za Národní park Bavorský les. Jedná se o nejstarší národní park Německa. Turistům je k dispozici přes 300 km značených turistických cest a 200 km cyklistických tras.

Jaká místa nevynechat při návštěvě Bavorského lesa?

  • Stezku korunami stromů Neuschönau
  • Přírodní Kneippovu lázeň ve Spiegelau
  • Zvířecí výběhy u Informačního centra NP Bavorský les - Luzný
  • Za návštěvu také stojí Dům divočiny u Ludwigsthalu, Jelení obora v Scheuerecku nebo Westernové město Pullman City.

Příznivci zimních sportů ocení kolem 100 km běžkařských tras. Za špatného počasí se můžete vydat do Muzeua historie lesa a adrenalinový zážitek si odnesete z Lanového parku na Kadernbergu.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Šumava

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet