Zámek Mělník

Zámek Mělník leží na základech starého hradiště, které bylo postaveno v románském slohu. V období posledních Přemyslovců získalo podobu gotického hradu. V této fázi sloužila budova jako sídlo ovdovělým českým královnám. Mezi nejznámější patří Eliška Pomořanská (manželka Karla IV.), jejíž stopu nese zámek dodnes, protože zde nechala postavit kapli sv. Ludmily. Ve vlastnictví se pak vystřídalo několik majitelů a hrad byl přestavěn na zámek po renesančním a později barokním způsobu. To je důvod, proč jsou v architektuře zámku patrné známky několika historických slohů. Současnými majitelem je rod Lobkowiczů, který zámek čile restauruje.

Vnitřek nabízí jedinečnou výstavu sbírky map evropských měst ze 17. století, velkolepý Koncertní sál nebo Velkou jídelnu sv. Václava zdobenou zlatem. Zajímavé jsou také sklepy ze 14. století a zmíněná kaple sv. Ludmily. V areálu se nachází vinařství a restaurace.

Otvírací doba

  • 1.1. - 31.12. pátek až neděle od 10:00 do 17:00 hodin

Vstupné

  • Bez průvodce: 110 Kč/dospělí, 100 Kč/studenti, 0 Kč/dítě do 5 let
  • S průvodcem (min. 5 osob): 130 Kč/dospělí, 100 Kč/studenti, 0 Kč/dítě do 5 let

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Střední Čechy

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet