Zažijte nezapomenutelnou dovolenou v srdci Nízkých Tater v Jasnej pod Chopkom v horské Chatě Koliesko. V rámci pobytu se můžete těšit na bohatou polopenzi plnou regionálních chutí i na bohaté možnosti výletů po okolí. Čeká vás také welcome drink, parkování u chaty je v ceně. K lanovce, která vás vyveze na Chopok, to budete mít pár kroků.

Ověřeno Travelkingem

“Na Chatu Koliesko se rád vracím, má nezaměnitelnou atmosféru a zajímavou historii. Je to rodinná chata, která se dědí z generace na generaci a v minulosti dokonce vyhořela. V zimě z ní můžete vyjít rovnou v lyžácích a v létě je skvělým výchozím bodem pro turistiku. Kuchařem je zde samotný pan majitel Kšiňan, který vaří opravdu skvěle. Na Koliesku jsem ochutnal nejlepší pečená žebra v životě. Společně s personálem vytváří pan majitel vřelou rodinnou atmosféru.”

Peter Kóša - Spolumajitel Travelkingu
Osobně ověřeno: Říjen 2021

O ubytování

Chatu Koliesko najdete v nadmořské výšce 1 235 m n. m. v Jasné pod Chopkem. Chata byla založena už v roce 1948 a po dobu svého fungování se díky vyhlášené restauraci stala pojmem mezi návštěvníky Nízkých Tater. Původně typicky horská chata je dnes oblíbeným rodinným penzionem, který se dále drží tradice původní chaty.

Chata Koliesko je ideálním výchozím bodem pro turisty i lyžaře. Na dosah máte spousty lanovek, vrchol Chopok, Dereše i Ďumbier. Za návštěvu stojí i Demänovská ledová jeskyně (7,5 km) a řada dalších míst. Na nejbližší sjezdovku to je opravdu pár kroků, protože je vzdálená pouhých 50 m.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v jednom z 9 stylových pokojů, které jsou zařízené dřevěným nábytkem, televizí, WiFi připojením a vlastní koupelnou se sprchou. Do 3 pokojů je také možné umístit přistýlku pro děti.

Na čem si pochutnáte?

V rámci polopenze - snídaně a večeře o dvou chodech, se můžete těšit na různé dobroty. Majitelé si totiž zakládají na tradici restaurace s domácí kuchyní, kterou dokresluje rodinná atmosféra horské chaty a nádherné dřevěné prvky. Nechybí ani krb a různé dekorace.

Chata Koliesko

Demänovská Dolina 90 , Demänovská Dolina
Slovenská republika

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma

Tipy na výlet

Chopok Tip na výlet

Vyšlápněte si na jeden ze tří nejvyšších vrcholů Nízkých Tater. Chopok sice není nejvyšší hora tohoto pohoří, ale pro úžasný výhled, snadnou dostupnost i záchytný bod v podobě oblíbené chaty pod Chopkom jde rozhodně o vrchol nejpopulárnější. Chopok můžete zdolat po svých nebo se nechte vyvézt některou z lanovek Priehyba - Chopok a Kosodrevina - Chopok. Severní Priehyba - Chopok je přitom novinkou, která je v provozu od zimy 2012/2013 a patří k tomu nejmodernějšímu a nejspolehlivějšímu, co vám Tatry mohou nabídnout.

Více informací
Nízké Tatry
Demänovská dolina
Aquapark Tatralandia