Odpočinek uprostřed přírody na Liptově si užijete v Penzionu pod Vlkolíncom blízko Skanzenu Vlkolínec. Ubytujete se v pokoji, apartmánu nebo samostatném domku až pro 9 osob. V ceně máte snídaně, úschovnu kol i využití hřiště. V okolí se rozprostírají turistické trasy, cyklostezky, hory i aquaparky.

Skanzen Vlkolínec Tip na výlet

Vesnička zasazená do krásného prostředí, která byla zapsána na seznam UNESCO a stále překypuje životem. Tato "živá obec" s historickými stavbami leží v jihovýchodním výběžku Národního parku Veľká Fatra. Vzácnými stavbami obce Vlkolínec jsou dvoupodlažní srubová zvonice z roku 1770, studna z roku 1860 s hloubkou 13 m a barokně-klasicistický kamenný římskokatolický kostel Navštívení Panny Marie z roku 1875. V obci je také Rolnický dům s expozicí původního bydlení a předměty z domácnosti.

Více informací

Ubytování pro dva i celou partu

Vydejte se za oddychem do krásné přírody v lokalitě Biely Potok jen 4 km od Skanzenu Vlkolínec, živé obce zapsané na seznam UNESCO. Čeká vás Penzion pod Vlkolíncom a jeho milý personál.

Možnosti ubytování jsou různorodé:

  • Dvoulůžkový pokoj se standardním nábytkem, TV a koupelnou se sprchovým koutem a WC.
  • Apartmán až pro tři osoby, kde najdete také obývací část a vybavenou kuchyňku včetně sporáku a lednice.
  • Rekreační domek až pro 9 osob, kde jsou k dispozici tři pokoje, dvě koupelny s WC, kuchyně a společenská místnost s krbem.

Na snídani si budete moct každý den vybrat z klasických snídaňových jídel, jako jsou míchaná vejce, ham and eggs, obložený talíř apod.

V areálu penzionu je k dispozici sportovní hřiště i dětský koutek pro malé nezbedy.

Aktivní dovolená na Liptově

Pobyt se obzvlášť hodí pro milovníky turistiky a cyklistiky. Turistické trasy vedou hned u penzionu a dostanou vás do Vlkolínce, na Malinô Brdo a další zajímavá místa Velké Fatry.

Vyrazte sem také na rodinnou dovolenou, jeden den věnujte turistice a na další si naplánujte navštěvu Aquaparku Bešeňová či Aqua-Vital Parku Lúčky a nezapomeňte se zastavit u Lúčanského vodopádu.

Penzion pod Vlkolíncom

Do uhliska 7550/3, Ružomberok - Biely Potok
Slovenská republika

+421 908 522 240

ubytovaniepodvlkolincom@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 7 €/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Kolárna
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
5 km
Zastávka
0,7 km
Aquapark
24 km
Sjezdovka
21,5 km

Tipy na výlet

Aquapark Bešeňová

Navštivte oblíbený aquapark s vyhlášenou geotermální vodou. Čekají vás tady venkovní i vnitřní bazény, 3 vnější tobogany a různé atrakce. Samozřejmostí je i wellness centrum se saunovými rituály a masážemi.

Aqua-Vital Park Lúčky

Zažijte chvíle plné zábavy v Aqua-Vital Parku v Lúčkách. Areál s léčivou termální vodou je plný atrakcí, ve kterých se uvolníte a zároveň prožijete den plný smíchu a vodních radovánek. Za vodou zamiřte do některého z bazénů, v areálu jsou dva vnější bazény a jeden vnitřní minerální. Venkovní rekreační bazén má teplotu vody až 33 °C a disponuje různými atrakcemi jako jsou vzduchová lehátka, protiproud, vodní číše, masážní trysky a vodní osvětlení. V blízkosti venkovních bazénů se nacházejí také obrovské šachy, volejbalové hřiště a atrakce pro děti. S bazény je spojen vitální svět, ve kterém jsou různé druhy saun, římská koupel s přírodními inhalačními esencemi, Kneippova koupel, tepidárium a turbo sprcha. Uvolněte se a udělejte něco pro své zdraví. Saunování blahodární působí na lidský organismus: otevírá póry, zlepšuje prokrvení a pomáhá vylučování škodlivých látek.

Bešeňovské travertiny

Pokud rádi objevujete krásná díla přírody, nevynechejte návštěvu Bešeňovských travertinů. Jsou to vápencové lomy s krásným leskem a pestrým zbarvením. Železo z minerálních pramenů má přímý vliv na barevné tónování travertinu a zapříčiňuje i změny v zabarvení během ročních období.