Někdejší lázeňská oblast dnes láká návštěvníky nejen na turistiku v malebné přírodě. Užijete si zde pobyt plný odpočinku v Hotelu Villa Barbara *** obklopeném cyklotrasami, kde vás čeká neomezený vstup do bazénu i fitness, sleva do restaurace i bohatá polopenze. Nádherné polské Beskydy poznáte ještě lépe díky zapůjčeným Nordic Walking holím.

Město Bílsko-Bělá Tip na výlet

Jedno z nejznámějších míst polské kinematografie vzniklo spojením dvou menších městeček Bielska a Biala. Dnes je pomyslně rozděluje už jen protékající řeka. Oba městské břehy se pyšní krásnými historickými uličkami, díky kterým si město vysloužilo přezdívku "Malá Vídeň". Za návštěvu rozhodně stojí dnes nejatraktivnější kout města - Rýnek - který je přímo posetý nevšedními kavárničkami v historických budovách. Ulicí vede Císařská cesta, v jejímž středu stojí socha boha Neptuna. Při procházení se okolo architektonických památek se zastavte u sochy kreslených bratrů Bolka a Lolka. Bielsko-Biała je totiž jejich "rodištěm". Pokud nejste velcí puritáni, dopřejte si doušek silné kávy v té asi nejsmělejší kavárně v Polsku - místní feministický podnik rozhodne poznáte podle provokativního názvu.

Více informací

Elegantní hotel pro milovníky rekreace

Hotel Villa Barbara ***, se nachází v centru města Jaworze, necelých 8 km od slavného centra Bielsko-Białe. Nabízí ubytování v 8 elegantních pokojích Komfort vybavených televizí, telefonem, chladničkou, psacím stolem a v létě i klimatizací. Součástí pokojů je také balkon a nechybí ani koupelna se sprchou a fénem.

V hotelové restaurace si pochutnáte na snídaních podávaných formou bufetu, večer vás čekají speciality mezinárodní kuchyně. Pokud během dne dostanete chuť na něco sladkého, zastavte se v hotelovém kavárně s širokým výběrem dezertů a zákusků.

Relax v bazénu a při procedurách

Hotel se specializuje na rehabilitační služby a procedury. Zaplavte si v plaveckém bazénu s délkou 12,5 m nebo si zacvičte ve fitness centru. Dopřát si můžete také některou z různorodých masáží či procedur.

Centrum Zdrowia i Rehabilitacji Villa Barbara ***

Wczasowa 171, Jaworze k/ Bielska - Białej
Polsko

+48 33 817 2300

recepcja@villabarbara.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 30 zł/den
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Dětský koutek
Kolárna
Půjčovna kol
Baby friendly
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1300 m
Vzdálenost od jezera
22600 m
Zastávka
200 m
Sjezdovka
2200 m

Tipy na výlet

Zábavní horský park Równica

Užijte si zábavu pro celou rodinu v horském parku Równica. Nasedněte na 800 metrů dlouhou bobovou dráhu a projeďte se horskou scenérií. Navštivte 7D kino nebo kino se zaobleným plátnem. Během promítání se vrátíte zpátky v čase o miliony let, dozvíte se proč vyhynuli dinosauři. Dále můžete vidět erupci sopky nebo se vám naskytne pohled na sluneční soustavu z vesmíru. Park se nachází na vrcholu hory Równica tyčící se ve výšce 885 metrů nad mořem. Určitě nezapomeňte také ochutnat lokální speciality v místní restauraci.

Lesopark Niespodzianek

Kochejte se půvabnou divokou přírodou Slezských Beskyd. Lesopark Niespodzianek se nachází u polského města Ustroń. Lesopark Niespodzianek je také skvělou příležitostí pro vášnivé fotografy, kteří mohou fotit zvířata v jejich přirozeném prostředí a odnést si krásné autentické snímky. Po procházce bukovými lesy se odpočinete od všedního shonu a pokocháte se pohledem na volně žijící zvířata. Niespodzianek tvoří v podstatě netradiční zoologickou zahradu, kde všechna zvířata žijí na volno. Nezapomeňte navštívit také přehlídku sov a dravců.

Město Ustroń

Ustroń je malebné lázeňské městečko v jižním Polsku ve Slezských Beskydech. Město čítá přibližně 16 tisíc obyvatel. Skoro polovinu území města zaujímají horské lesy. Město je ideální na poklidné procházky a relaxaci. Ze západu se nad Ustroní tyčí hora Velká Čantoryje ve výšce 995 m n. m. Hora je spojená se čtvrtí Polana sedačkovou lanovkou. Na východ od města se nachází hora Rovnice, kde můžete navštívit jeden z dochovaných lesních kostelů z dob protireformace.