Popis ubytování

Samoobslužná chata Štěpánka Rejdice 41,se nachází v Dolních Rejdicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, přibližně 100 metrů od skiareálu Rejdice. Chata je ideální pro skupiny přátel, sportovní kurzy i pro rodiny s dětmi. Velkou předností je společenská místnost, kde budete všichni pohromadě. Je možné vzít s sebou i psa, avšak vychovaného, přiměřeně poslušného, který nepoleze do postele a nebude ničit vybavení objektu.

V okolí Rejdic se nachází řada krásných míst, které stojí za návštěvu. Patří k nim například rozhledny Štěpánka a Černá Studnice, přehrady Souš a Josefův Důl nebo Mumlavské vodopády v Harrachově. Podívejte se i na konkrétní tipy na naše oblíbené výlety po okolí.

Chata k pronajmutí poskytuje ubytování pro 2 až 18 osob v 6 ložnicích.

Kapacita objektu: 18 osob (+ 1x možnost přistýlky).
Pokoje: celkem 6 ložnic v tomto uspořádání:

1 pokoj 1 - lůžkový
1 pokoj 2 - lůžkový
2 pokoje 3 - lůžkové
1 pokoj 4 - lůžkový
1 pokoj 5 - lůžkový

Společné prostory: kuchyň, společenská místnost s krbovými kamny, 3x koupelna se sprchou, 5x samostatné WC. Venkovní posezení, ohniště, rybníček, velké hřiště, lyžárna, úschovna kol.

3x koupelna se sprchou a umývadlem, 5x samostatné WC.

Ústřední vytápění v celé chatě. Dále krbová kamna ve společenské místnosti a sporák na dřevo v kuchyni. Chata je samoobslužná včetně vytápění. V zimním období je hlavním zdrojem tepla teplovodní kotel Dakon 3.emisní třídy s jednoduchou obsluhou, do které zaškolím.

Popis okolí

Celá oblast Jizerských hor a podhůří je přímo stvořena pro cyklistiku. V okolí chalupy je množství značených cyklotras, po nichž se dostanete do všech koutů hor. Zároveň jsou Rejdice ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku v blízkém i širším okolí - Krkonoše, Jizerské hory, Český ráj.

V teplých měsících oceníte mírnější horské klima a zároveň možnost koupání v bazénech v blízkých osadách, přímo v Jizeře či akvaparku v Jablonci nad Nisou nebo v Liberci.

V zimě je lokalita oblíbena lyžaři a běžkaři. Lyžování se můžete věnovat ve skiareálu Rejdice, U Čápa v Příchovicích, na Jabloneckých Pasekách, ve Vysokém nad Jizerou, na Tanvaldském Špičáku, ve Smržovce, na Černé Říčce v Desné, v Harrachově nebo v Rokytnici nad Jizerou.

Nástup na Jizerskou magistrálu je 100 metrů od konce rejdické sedačkové lanovky. Upravené stopy jsou v okolí nedaleké rozhledny Štěpánka. Sáňkování je možné na okolních loukách nebo na sáňkařské dráze ve Smržovce.

Rozhledna Štěpánka, Vodní nádrž Souš, Osada Jizerka, Protržená Přehrada, Hora Jizera, Minipivovar Prdek, Skiareál Rejdice, Jizerská magistrála, Rozhledna Černá studnice, Přírodní sáňkařská dráha ve Smržovce, IQ Landia Liberec.

Možnosti koupání: koupaliště Zlatá Olešnice, koupaliště Tanvald, koupaliště Jablonec nad Jizerou, koupaliště Zákoutí Harrachov, koupaliště Bumbálka Jesenný, lom Jílové u Držkova, přírodní koupaliště Josefův Důl, koupaliště Lučany nad Nisou, koupaliště Poniklá - Homole v Dolích, přehrada Mšeno, koupaliště Chuchelna, Malá Skála - Žlutá plovárna , přehrada Labská, koupaliště Mříčná, koupaliště Dolina.

Blízká lyžařská střediska: Kořenov - Rejdice, Pod Štěpánkou, U Čápa - Příchovice, Skiareal Paseky nad Jizerou, Zlatá Olešnice, Kořenov - Bavorák, Metlák - Sklenařice, PAŠÁK - Vilémov, Jizerský kopec, lyžařský vlek TJ Sokol Sklenařice, Mýtiny, Plavy, Šachty Vysoké nad Jizerou, Větrov, Detoa - Albrechtice v Jizerských horách.

Turistické cíle v okolí: Vodní nádrž Souš.

Doplňující informace

Letní sezóna: netopíme
Zimní sezóna: jakmile je nutno topit
Minimální délka ubytování 2 noci.

Zapůjčení povlečení v ceně.

V ceně ubytování není zahrnut místní poplatek obci ve výši 20,- Kč / osobu / noc.

Po předběžné rezervaci prosíme o zaplacení zálohy ve výši 50% ceny pobytu. Zaplacením bude Vaše rezervace závazně potvrzena.

Na silvestrovský termín se platí záloha ve výši 100%.

Rezervaci je možno stornovat za těchto podmínek:

zrušení více než 30 dní předem = žádný storno poplatek
zrušení 29 - 15 dní předem = storno ve výši 50% ze zálohy
zrušení 14 - 0 dní předem = storno ve výši 100% ze zálohy

Chata Štěpánka

Chata Štěpánka

Rejdice 41,
Kořenov, Česká republika

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00
Mazlíček
Ano
WiFi
Ano
Kouření
Ne
Bezbariérovost
Ne
Parkování u objektu
Ano
Majitel v objektu
Ne

Vnitřní vybavení

Krb vnitřní
Sprchový kout
Rychlovarná konvice
Mikrovlnka
Chladnička
Myčka nádobí
Společenská místnost

Vnější vybavení

Venkovní terasa
Zahradní nábytek
Ohniště

Okolí objektu

Travnatá plocha u objektu
Potok u objektu
Blízký les (do 100m)

Možnosti zábavy a sportu v okolí

Hřiště u objektu
Cykloturistické trasy
Sjezdovky
Běžkařské trasy
Turistika

Upřesnění zařazení objektu

Dovolená s dětmi
Rybolov (lovná vodní plocha v těsné blízkosti)
Vhodné pro cyklistické skupiny
Vhodné pro páry
Ubytování v přírodě

Možnosti stravování

Bez stravy
Restaurace poblíž objektu

Možnosti platby

Převodem na účet

Tipy na výlet

Maják a muzeum Járy Cimrmana
Maják a muzeum Járy Cimrmana
Ski areál Paseky Nad Jizerou
Ski areál Paseky Nad Jizerou
Muzeum obnovitelných zdrojů energie - Velké Hamry
Muzeum obnovitelných zdrojů energie - Velké Hamry