Penzion U Wéwody Fridlantského

Penzion U Wéwody Fridlantského

Miru 34, Frýdlant
Česká republika

Provozuje společnost:
Aspirify FINANCE s.r.o. IČ: 05574366


733 609 614

info@travelking.cz

Check In
od 16:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
50 m
Zastávka
0,4 km
Aquapark
26,2 km
Sjezdovka
23 km

O ubytování

Jak již název napovídá, Penzion U Wéwody Frídlantského najdete přímo v centru města Frýdlant, kousek od Liberce a polských hranic. Budete tak jen pár kroků od nejzajímavějších historických památek a v dosahu zajímavých výletních cílů.

Příjemnou procházkou se dostanete k zámku Frýdlant (1,3 km). Tento původně gotický hrad, později renesanční zámek, byl veřejnosti zpřístupněn již v na začátku 19. století, čímž se stal nejstarším hradním muzeem ve střední Evropě. Prakticky naproti penzionu budete mít krásnou budovu novorenesanční radnice (30 m), kde sídlí Městské muzeum Frýdlant. Nejen v zimě se můžete nechat okouzlit také mechanickým Frýdlantským betlémem (300 m) se 130 pohyblivými figurkami.

Na památky a zajímavé atrakce láká i nedaleký Liberec (21,8 km). Projděte si třeba nejstarší zoologickou zahradu v České republice a krásnou botanickou zahradu, užijte si relax v obrovském Aquaparku Babylon a zábavu v místním lunaparku nebo načerpejte nové znalosti v Severočeském muzeu a na naučné stezce Vesecké údolí. V létě pro vás bude otevřené liberecké koupaliště Vápenka, v zimě budete mít na dosah hned několik skvělých lyžařských center. Nejbližší příležitost k lyžování čeká na sjezdovkách v Kateřinkách (22,3 km), Rudolfově (25,4 km) či Bedřichově (29,8 km), náročnější lyžaři si jistě rádi popojedou i do většího Ski areálu Severák (34,1 km) nebo oblíbeného Skiareálu Ještěd (30,3 km).

Kde budete spát?

Ubytujete se v jednom z přepychových pokojů vyvedených v historickém stylu 17. století, kde se budete cítit jako na zámku. I přes dobové ladění vám ale zůstane komfort moderní doby, včetně vlastní koupelny, klimatizace či WiFi připojení.

  • Hraběnčin pokoj má interiér laděný do červených a růžových barev. Vyspíte se zde na vyřezávané dvoulůžkové posteli a k dispozici budete mít také stůl s posezením, toaletní stolek s židlí, televizi a koupelnu s rohovou vanou a sprchovým koutem.

  • Romantický pokoj bude ideální volbou pro zamilované páry, klidně i na svatební cestu. Ze vzdušného, krásně vyzdobeného pokoje se vám ani nebude chtít odcházet. Možná tak na slunnou terasu, která k pokoji patří. Ložnici dominuje velká dvoulůžková postel, dále zde najdete stolek s posezením, koupelnu se sprchovým koutem, šatnu, lednici a televizi.

  • Wewodův pokoj je velmi podobný hraběnčině pokoji, v interiéru ale převažují spíše neutrální barvy. I zde se krásně vyspíte na velké vyřezávané posteli a pohodlně si posedíte na čalouněném nábytku. Nechybí televize a koupelna se sprchovým koutem a rohovou vanou.

Na čem si pochutnáte?

V útulné restauraci penzionu se každé ráno servíruje bohatý snídaňový bufet s výběrem slaných, sladkých, studených i teplých pokrmů. Budete mít také skvělou příležitost k otestování okolních restaurací, mezi oblíbené podniky patří třeba restaurace Na rozcestí (1 km), která se specializuje na tradiční českou kuchyni.

Tipy na výlet

Jizerské hory
Jizerské hory
Ještěd
Ještěd
 Singltrek pod Smrkem
Singltrek pod Smrkem