Městský Hotel Bobík *** je umístěn na hranicích s Národním parkem Šumava. Každý den odstartujete vydatnou snídaní formou bufetu a večer si pochutnáte na výborné večeři. Nazujte lyžáky a vyzkoušejte okolní skiareály. Užijete si také vstup do městského bazénu a procedury v Konopných lázních.

O ubytování

Městský Hotel Bobík *** se nachází na území CHKO Šumava ve městě Volary, které hraničí s NP Šumava. V rámci těchto oblastí se nachází bezpočet přírodních i historických památek.

Za městem leží Soumarské rašeliniště (6,7 km), které patří do soustavy obdobných biotopů lemující řeku Vltavu v tzv. Vltavském luhu. Nedaleko Volar lze navštívit i Národní přírodní rezervaci Boubínský prales (14,5 km).

Pokud jste skalními příznivci pěší turistiky, neměli byste v žádném případě minout Medvědí stezku (15,8 km) – druhou nejstarší turisticky značenou trasu u nás. Tato cesta vás zavede do divoké přírody se spoustou zajímavých přírodních útvarů s pohádkovými jmény – za zmínku stojí Kamenná kráska (20,7 km), Soutěska lapků (20,9 km) nebo Dračí tlama (21 km). V zimě je hojně navštěvován menší Skiareál České Žleby (9,9 km) nebo Skipark Frymburk (40 km)

Unikátní historické památky pak naleznete v bezprostřední blízkosti hotelu. Volary nesly přídomek „alpská vesnice“. Přezdívka vzešla z „kolonizace“ oblasti horskými dobytkáři z Tyrol a Štýrska v 16. století – tato uzavřená komunita s sebou přinesla i architekturu své domoviny. Alpských chalup se dochovalo hned několik a severní část města, kde se tyto usedlosti nachází, byla vyhlášena vesnickou památkovou rezervací (0,3 km).

Mnohem dál do minulosti sahají Volariańskie menhiry (0,6 km) z dob keltského osídlení, jejichž stáří se odhaduje na několik tisíc let. Původní kruh se nacházel v Krušných horách, v roce 2007 byl však převezen do Volar.

Kde budete spát?

Hotel prošel povedenou modernizací a nabízí veškerý komfort, který je nezbytný pro odpočinkový pobyt. Nabídka obsahuje pokoj pro dvě osoby Standard s velkorysou manželskou postelí a křesílky. Ve výbavě nechybí vlastní koupelna s WC a fénem. K dispozici vám bude také WiFi, TV a trezor na vaše cennosti.

Na čem si pochutnáte?

Hotelová restaurace nabízí autentický gastronomický zážitek. Zdejší jídla jsou připravována ve spolupráci s regionálními dodavateli a recepty čerpají inspiraci z tradičních lokálních pokrmů. Den odstartujete vydatnou snídaní formou studeného a teplého rautu a zakončíte jej rautem večerním. Nabídka obsahuje i denní menu a týdenní speciality – to vše můžete zapít pivem z místního pivovaru.

Kde budete relaxovat?

V hotelu vás čeká opravdová pohoda a velká dávka hýčkání, protože se v něm nacházejí konopné lázně s nejrůznějšími procedurami. Využít můžete například suchou masážní vanu nebo konopno-rašelinový zábal a lymfodrenáž dolních končetin. Lázně se dále specializují na přírodní kosmetické produkty, které jsou vyrobeny z konopí a na úlevu a zmírnění kožních potíží.

Městský Hotel Bobík ***

Městský Hotel Bobík ***

Náměstí 325 , Volary
Česká republika

398 990 909

recepce@hotelbobik.eu

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 300 Kč/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnitřní bazén
Možnost procedur
Restaurace
Lyžárna
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
0,3 km
Sjezdovka
9,9 km
Běžkování
9 km

Tipy na výlet

Lyžování na Šumavě

Lyžování na ŠumavěTip na výlet

Šumava ležící na pomezí České republiky, Rakouska a Německa disponuje několika na české poměry velmi vysoko položenými lyžařskými areály. Nádhernou přírodou zde vede rozvětvená síť udržovaných stop pro běžkaře. Na přehradě Lipno je navíc za vhodných teplotních podmínek možné využít zamrzlou vodní plochu. Šumava je zároveň ideálním místem pro rodinnou dovolenou, kde si na své přijdou začátečníci i pokročilí. Najdete zde také mnoho vyhlášených lyžařských škol a řadu míst s oblíbeným večerním lyžováním. Sněhové podmínky bývají na šumavských svazích tradičně vynikající a zaručují dlouhou sezónu zimních sportů.

Kam na lyže na Šumavě?

  • Skiareál Špičák nabízí 10 sjezdovek s celkovou délkou 8 km (nejdelší trať 1 805 m), večerní lyžování, čtyřsedačkovou lanovku i snowpark.
  • Skiareál Zadov kromě 3 černých a 5 modrých tratí potěší také nově zrekonstruovanou rozhlednou na skokanském můstku.
  • Skiareál Lipno disponuje téměř 14 km sjezdovek, rozlehlým snowparkem, skicross a snowcross tratí i skvělým zázemím pro děti.
  • Skiareál Kvilda nabízí kromě 6 vleků a přímého napojení na hlavní trasy šumavských běžeckých stop také upravovaný svah pro sáňkaře.
  • Skiareál Nad Nádražím je po modernizaci propojen s vedlejším skiareálem Belveder - jeden skipas platí na 5 lyžařských vleků na 7 tratí.
  • Skiareál Kubova Huť zaručuje díky vysoké nadmořské výšce 1 200 m n. m. dlouhou sezónu i moderní vybavení včetně ski&snb crossu.
Více informací
Ski areál České Žleby
Ski areál České Žleby
Skipark Frymburk
Skipark Frymburk
Stožecká kaple
Stožecká kaple