Vydejte se na pobyt ke břehu Lipna a užijte si dovádění ve vodě, procházky kolem hladiny přehrady i turistiku na Šumavě. Penzion Daniela najdete v obci Horní Planá nedaleko Naučné stezky Olšina. Během chvilky dojedete také ke Stezce v korunách stromů či Aquaworldu Lipno. Těšte se na chutnou polopenzi i relaxaci ve finské sauně. Pro děti je připravena velká herna i venkovní hřiště.

O ubytování

Penzion Daniela se nachází v malebné vesničce Hůrka ve vzdálenosti jen 250 metrů od břehů přehrady Lipno. Přijeďte si užít příjemnou rodinnou atmosféru, odpočinek i objevování krás „jihočeského moře“ a jeho okolí.

Lipno je dokonalou destinací pro dovolenou po celý rok. Hůrka se nachází v místě, kde je přehrada nejširší a údajně také nejteplejší a nejkrásnější. Lipno nabízí pestré možnosti vodního vyžití od plavání přes kajaky, yachting, surfování či plavby parníkem až po poklidné rybaření. Kolem břehu vede oblíbená cyklotrasa a spousta turistických stezek. K oblíbeným výletním cílům v okolí přehrady patří rozhledna Dobrá voda (6,5 km), Jezerní vyhlídka (4 km), vrchol Plechý a Plešné jezero (25 km) či zřícenina hradu Vítkův kámen (35 km).

Spoustu možností aktivit nabízí středisko Lipno nad Vltavou (20 km). Najdete zde například celoročně otevřenou Stezku v korunách stromů Lipno, bobovou dráhu, lanové centrum či Motýlí dům Papilonia. Vodní radovánky za každého počasí zase nabízí Aquaworld Lipno. Za svazích kopce Kramolín si během zimy dokonce zalyžujete ve Ski areálu Lipno.

Skvělým cílem pro celodenní výlet je pohádkový Český Krumlov (25 km). Toto město plné unikátní středověké zástavby je památkou UNESCO a jeho dominantou je nádherný hrad a zámek Český Krumlov. Kromě toho zde můžete navštívit zajímavé expozice, například v muzeu tortury, muzeu voskových figurín či muzeu vltavínů. Milovníky technických památek zase nadchne exkurze do grafitového dolu.

Kde budete spát?

Historie budovy sahá až do dob první republiky. Po citlivé rekonstrukci dnes penzion nabízí komfortní ubytování s příjemnou atmosférou, kterou dotváří původní dřevěné trámy.

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém či třílůžkovém pokoji s vlastní koupelnou. Součástí vybavení jsou pohodlné postele a WiFi připojení. Na požádání je možné do pokoje umístit televizi.

Na čem si pochutnáte?

V restauraci Daniela s příjemnou terasou si pochutnáte na jihočeské a české kuchyni z kvalitních místních surovin. Každé ráno se posilníte při bohaté bufetové snídani. Během dne je možné objednávat pokrmy ze stálého jídelního lístku. Večer se pak můžete těšit na dvouchodovou servírovanou večeři. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet šumavské speciality, kterými je restaurace vyhlášená.

Kde budete relaxovat?

Ve finské sauně dokonale prohřejete své tělo a zbavíte se napětí ve svalech i v mysli.

Cestujete s dětmi?

O zábavu malých hostů zde bude postaráno za každého počasí. Součástí penzionu je dětská herna a venkovní hřiště s houpačkami a trampolínou. Samozřejmostí je také možnost zapůjčení dětské postýlky.

Zatímco si děti budou hrát, rodiče mohou relaxovat při čtení knížek z knihovny.

Penzion Daniela

Penzion Daniela

Hůrka 90 , Horní Planá
Česká republika

606 558 107

info@penzioneder.cz

Check In
od 15:30
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 120 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Sauna
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od jezera
0,4 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
14,2 km
Sjezdovka
16,1 km

Tipy na výlet

Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž LipnoTip na výlet

Vodní nádrž, nebo také Lipenské jezero, je největší umělé jezero u nás. Nachází se v nadmořské výšce 726 metrů, dosahuje délky 44 km a v nejširším místě jsou od sebe břehy vzdálené cca 10 km. Přes léto je Lipno a okolí vyhledávaným turistickým místem na koupání, rekreaci, sportovní vyžití, turistiku a cyklistiku. Využít můžete Jezerní cyklo-inline stezku kolem Lipna v délce téměř 19 km a mnoho dalších cyklotras v okolí. V zimě pak můžete bruslit přímo na zamrzlé hladině jezera a užít si tak až 12 km dlouhou bruslařskou dráhu.

Jaká místa lákají k návštěvě?

  • Stezka korunami stromů Lipno
  • Bobová dráha Lipo
  • Aquaworld Lipno

Z Lipna se vydejte navštívit některý z okolních hradů a zámků. Hrad Rožmberk, Český Krumlov nebo zámek Hluboká nad Vltavou jsou nedaleko.

Více informací
Grafitový důl pod Českým Krumlovem
Grafitový důl pod Českým Krumlovem
Český Krumlov (UNESCO)
Český Krumlov (UNESCO)
Aquaworld Lipno
Aquaworld Lipno