V Litomyšli a jejím okolí se vám bude líbit i pokud nejste skladatelé a spisovatelé. Ale kdoví, třeba vás stejně jako Smetanu nebo Jiráska právě zde políbí múza. Jisté je, že majitelé Pensionu U Háje vás přivítají malým pivem na zahnání té největší žízně a ubytují vás v útulném pokoji. Těšit se můžete také na snídaně, infrasaunu a samozřejmě překrásné historické, ale zároveň moderní město zapsané na seznamu UNESCO.

O ubytování

Rodinný Penzion U Háje se nachází v části Litomyšle Nedošín na břehu rybníka Velký Košíř. A právě Nedošínský háj (1 km) opodál vašeho útulného ubytování si v minulosti oblíbil prozaik Alois Jirásek. Přírodní rezervace je i dějištěm jednoho z jeho románů. Do centra města Litomyšl (3,6 km) se zajděte podívat na renesanční zámek, klášterní zahrady i 500 m dlouhé, podloubím lemované, náměstí. Vynechat byste neměli ani soukromý zámek Nové Hrady, tzv. české Versailles, jedinečnou rokokovou stavbu ve stylu francouzských letních sídel.

Během zimy si užijete parádní lyžování v nedalekých skiareálech Přívrat a Peklák (17 km).

Kde budete spát?

V pokoji s vlastní koupelnou a toaletou najdete také malý kuchyňský kout se základním vybavením, rychlovarnou konvicí a jídelní stolek. Součástí pokojů je televize a kvalitní WiFi připojení.

Na čem si pochutnáte?

Majitelé svým hostům připravují každé ráno výborné snídaně. Také jim plně důvěřují, proto si hosté během pobytu můžou například pro pivo k samoobslužnému baru dojít kdykoliv. Čárky na lístcích vedle baru přibývají, důvěra se tedy majitelům vyplácí.

Kde budete relaxovat?

Infrasauna a venkovní bazén vám budou k dispozici pro váš odpočinek.

Cestujete s dětmi?

Pro děti je zde připraven dětský koutek.

Něco navíc

Ve společných prostorách můžete využít plně vybavenou kuchyň s indukční deskou, mikrovlnkou a kávovarem, v létě pak využít i venkovního grilu. Nebo si zde zahrát fotbálek. Po předchozí domluvě si v penzionu můžete také domluvit projížďku s instruktorem na Appaloosa koních Sunny a Gasper.

Penzion U Háje

Penzion U Háje

Nedošín 62 , Litomyšl
Česká republika

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 250 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnost procedur
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna
Půjčovna kol
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
4,8 km
Vzdálenost od jezera
100 m
Zastávka
0,5 km
Sjezdovka
16 km

Tipy na výlet

Litomyšl - historické moderní město

Litomyšl - historické moderní městoTip na výlet

Litomyšl je město v Pardubickém kraji, kde se narodila nebo působila řada významných osobností, například Alois Jirásek, Božena Němcová, Magdalena Dobromila Rettigová, sochař Josef Váchal nebo astronom Zdeněk Kopal. Zapomenout samozřejmě nelze na slavného hudebního skladatele. Bedřich Smetana přišel v rodině sládků na svět přímo na zámku, který je dnes na seznamu Světového dědictví UNESCO. Za návštěvu ale stojí nejen renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou. Celé zámecké návrší i město tvoří obdivuhodné spojení historické a moderní architektury.

Co nevynechat při návštěvě Litomyšle?

  • Klášterní zahrady
  • Dům U Rytířů
  • Smetanovo náměstí

Nadšeni budete z Litomyšle odjíždět také z celé řady skvělých akcí a festivalů jako jsou Smetanova Litomyšl, Litomyšlské dny barokní tradice, ArchiMyšl nebo Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové.

Více informací
Zámek Litomyšl - UNESCO
Zámek Litomyšl - UNESCO
CHKO Žďárské vrchy
CHKO Žďárské vrchy
Peklo Čertovina
Peklo Čertovina