Poznejte Prahu pěkně z blízka. V Hotelu U Zlaté podkovy *** budete mít dostatek pohodlí ve studiu či prostorném apartmánu. Dítě do 9 let má pobyt s vámi zdarma. Na místě si můžete dokoupit snídaně.

O ubytování

Hotel U Zlaté podkovy *** se nachází na Malé Straně v historické budově ze 16. století. Nejznámější pražské dominanty jsou vzdáleny jen pár kroků. Během několika minut dojdete na Hradčanské náměstí (400 m), na Pražský hrad (600 m), k Jelenímu příkopu (600 m), k Loretě nebo k Jízdárně Pražského hradu (700 m). Příjemnou procházkou se dostanete k Petřínské rozhledně (1 km), do Zahrady Kinských (2 km) a k Tančícímu domu (2 km). Přes Karlův most se můžete vydat za památkami na Staroměstké či Václavské náměstí (2 km). Mezi oblíbené cíle turistů patří také Zoo Praha (7 km), Aquapalace Praha (22 km) či Národní muzeum (3 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém studiu, anebo v prostorném apartmánu. Každé studio je vybaveno kuchyňským koutem s lednicí a rychlovarnou konvicí, televizí, WiFi připojením a vlastní koupelnou. Podobně je tomu i u apartmánů, ty jsou dvoupokojové a prostornější, díky tomu se v nich můžete pohodlně ubytovat až ve 4 lidech, navíc v nich najdete vařič a mikrovlnnou troubu. Výhled budete mít na Královskou cestu, do Nerudovy ulicee či na typickou hotelovou pavlač.

Na čem si pochutnáte?

Ráno se v hotelové restauraci s atmosférou staročeské pivnice podává bohatá snídaně (za příplatek). Přes den zde můžete zasytit velký i malý hlad pokrmy ze širokého menu české i mezinárodní kuchyně připravených z kvalitních surovin. K jídlu si můžete objednat výborné točené pivo a vynikající vína z Moravy. Po celý rok je pro hosty otevřena zahrádka.

Něco navíc

Nad vchodem do hotelu je původní domovní znamení z roku 1559. Obraz svatého Václava se skutečnou podkovou na koňské noze je připomínkou obrovské historické hodnoty budovy. Vztahuje se k němu příběh zlaté podkově: kdo nechal zde nechat svého koně řádně okovat, šťastně dojel.

Apartmány U Zlaté podkovy ***

Nerudova 34 , Praha
Česká republika

+420 222 748 855

distribution@jerome.cz

Check In
Od 14:00 do 20:00
Check Out
Do 11:00
Domácí mazlíček
Mazlíček povolen za poplatek 250Kč/noc po dohodě s recepcí
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování placené

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,6 km
Zastávka
0,5 km

Tipy na výlet

Praha Tip na výlet

Hlavní město České republiky ležící na řece Vltavě se vyznačuje dlouhou a bohatou historií a je domovem řady důležitých kulturních památek. I proto je jeho historické centrum od roku 1992 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a obecně je považováno za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Není divu, že pražské památky přilákají ročně miliony turistů z celého světa.

Ani vy byste si proto neměli nechat ujít:

  • Pražský hrad
  • Karlův most
  • Staroměstské náměstí s Pražským orlojem

Mezi další významné památky, které byste neměli minout, patří také například Josefov, Petřín nebo Vyšehrad. Když vás historie omrzí, můžete vyrazit za kulturou do Národního divadla, a s dětmi za poznáním do Pražské ZOO a Botanické zahrady v Tróji, či vodními aktivitami v Aquapalace Praha. A pokud Prahu navštívíte v zimě, nenechte si ujít vyhlášené vánoční trhy s kouzelnou atmosférou.

A malý tip navíc: jestli toho chcete v Praze vidět co nejvíce, vyhraďte si na prohlídku města alespoň jeden víkend. Je to náročné, ale stojí to za to!

Více informací
Aquapalace Praha
Zoo Praha
Karlův most