Z Branné je to zhruba půl hodiny na Praděd i Dolní Moravu, město Jeseník je ještě blíž. Užijte si pobyt v Penzionu Vlaďka v pokojích s vybavenou kuchyňkou a prozkoumejte Jeseníky. Líbit se tu bude také dětem.

Praděd Tip na výlet

Proč sedět na hotelu, když se nedaleko od vás tyčí do výšky 1 492 m n. m. nejvyšší hora Moravy a Slezka? Na vrcholu hory panuje drsné počasí a průměrná roční teplota nepřevyšuje 1 °C. To vás ale vůbec nemusí trápit, protože až na vrchol vede asfaltová cesta a ve vysílači najdete také restauraci a vyhlídku. Za dobrého počasí vás čeká až neuvěřitelný rozhled, kdy můžete vidět Beskydy, Sněžku, ale i Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakousku.

Přívětivý penzion v přírodě Jeseníků

Penzion Vlaďka stojí v Jeseníkách v obci Branná, asi 20 km od města Jeseník. Ubytování nabízí v útulných dvoulůžkových až pětilůžkových pokojích s možností přistýlky. Pokoje jsou vybavené ledničkou, mikrovlnou troubou, varnou konvicí a kuchyňským nádobím. Vařit můžete na dvouplotýnkových eletkrických vařičích. Samozřejmostí je také koupelna se sprchovým koutem a WC.

Obec Branná je ideální pro trávení pohodové dovolené. Asi 100 metrů od penzionu najdete lanové centrum Branná s celkem patnácti lanovými překážkami a obří lanovkou o délce 33 metrů. Zajít si můžete také do wellness v Relax centru Kolštejn s bazénem a vitálním světem se saunami, solnou terapií, masážními lavicemi a dalšími lákadly.

V okolí najdete také množství turistických tras, cyklostezek a zajímavých cílů. Můžete si vyšlápnout třeba do Červenohorského sedla nebo k Vysokému vodopádu. V širším okolí byste našli Praděd, Velké Losiny nebo Stezku v oblacích.

Penzion Vlaďka

Branná 21, Branná
Česká republika

+420 724 337 150

vladka.ko@seznam.cz

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 80 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Dětské hřiště

Tipy na výlet

Stezka v oblacích Dolní Morava

Od roku 2015 můžete na Dolní Moravě navštívit unikátní stavbu, která vám přináší exkluzivní zážitek a také neopakovatelný výhled na Jeseníky a okolí. V 1 116 metrech nad mořem zde začíná stezka v oblacích, která vás vynese vysoko nad koruny stromů. Připraveno je tu několik atrakcí jako odpočinková síť, rukáv, hnízda nebo tunel na lávce. Z vrcholu 55 metrové vyhlídky poté ti odvážní mohou nazpět bezpečně sjet nerezovým tobogánem s okýnky. Stezka je otevřená celoročně.

Priessnitzovy lázně Jeseník

Nedaleko Jeseníku leží od roku 1822 první vodoléčebný ústav na světě - Priessnitzovy léčebné lázně. Kromě procedur, které působí příznivě na dýchací cesty a krevní oběh, si zde můžete vychutnat požitek z architektury a krásný výhled na hřebeny Jeseníků. Nedaleko najdete také rodný dům a muzeum Vincenze Priessnitze. Děti si mohou užít projížďku po promenádě ve vláčku.

Velké Losiny

Co má společného renesanční zámek, termální lázně a historická papírna? No přece, že to vše najdete Velkých Losinách. V tradiční ruční papírně dnes můžete navštívit Muzeum papíru. Vyhlášené termální lázně vás zase přes léto potěší venkovním koupalištěm a renesanční zámek vás okouzlí svoji architekturou, zámeckým parkem a obeznámí vás se svojí historií spjatou s krvavými procesy s čarodějnicemi ze 17. století.