Z Dolní Moravy si kromě fotek a zážitků ze Stezky v oblacích či bobové dráhy budete možná odvážet i autogram alpského lyžaře a teď trenéra Ester Ledecké. Ondřej Bank je totiž spoluvlastníkem Penzionu Na Rozcestí, kde budete ubytováni. Sám jej i navštěvuje, a tak slavného lyžaře třeba potkáte u snídaně nebo večeře. Děti zase nadchne Mamutíkův vodní park a dětské hřiště.

Ubytování u Ondřeje Banka

Z Penzionu Na Rozcestí do Ski areálu Dolní Morava můžete v zimě zamířit rovnou v lyžácích. Areál U Slona je hned vedle ubytování a celoročně si zde užijete i adrenalinovou 1,6 km dlouhou jízdu na bobové dráze. K dipozici vám v penzionu, který spoluvlastní alpský lyžař Ondřej Bank, bude k dispozici jeden ze 16 pokojů o 2 až 4 lůžkách, některé i s možností další přistýlky. Všechny pokoje jsou vybaveny samostatným sociálním zařízením, internetové připojení je možné přes kabel.

V restauraci s dřevěným nábytkem a krbem si vychutnáte snídaně ve formě bufetu i skvělé večeře. Otevřeno zde bude jen do 19 hodin, ale nebuďte smutní, v nejbližším okolí je spousta dalších krásných stylových hospůdek a restaurací.

Hory letních zážitků na Dolní Moravě

U Penzionu Na Rozcestí vás v létě potěší nově vybudované dětské hřiště a venkovní posezení u grilu.

Hladina adrenalinu se vám zvedne jízdou na bobové dráze v areálu U Slona vedle ubytování, vydat se ale můžete i k nedaleké nejdelší dráze v Česku a druhé nejdelší v Evropě. Mamutí horská dráha Dolní Morava měří neuvěřitelné 3 km!

Ujít si ale nenechte ani návštěvu lanového centra, lezecké stěny a dalších různorodých atrakcí v okolních zábavních parcích. Nejnovější atrakcí je na Dolní Moravě monumentální 55 m vysoká Stezka v oblacích s tobogánem a především nádhernými výhledy do okolí.

Krásným černým parním vlakem si můžete udělat výlet každou sobotu od června do konce září na trase Česká Třebová – Letohrad – Lichkov – Hanušovice, k pěším výletům zase vybízí hustá síť turistických tras v okolí penzionu. Cyklisti využijí možnost vyvezení kol sedačkovou lanovkou až na hřebeny hor.

Tipy na výlet

Stezka v oblacích Dolní Morava

Od roku 2015 můžete na Dolní Moravě navštívit unikátní stavbu, která vám přináší exkluzivní zážitek a také neopakovatelný výhled na Jeseníky a okolí. V 1 116 metrech nad mořem zde začíná stezka v oblacích, která vás vynese vysoko nad koruny stromů. Připraveno je tu několik atrakcí jako odpočinková síť, rukáv, hnízda nebo tunel na lávce. Z vrcholu 55 metrové vyhlídky poté ti odvážní mohou nazpět bezpečně sjet nerezovým tobogánem s okýnky. Stezka je otevřená celoročně.

Bobová dráha U Slona

Po nasednutí do bobu a připoutání si můžete vychutnávat cestou na start jak narůstající hladinu adrenalinu, tak výhledy na okolní krajinu. A pak si naplno vychutnáte adrenalinovou jízdu na bobové dráze. Jakou rychlost bobu a tím i zážitku zvolíte, je už na vás. Bobová dráha má celkovou délku 1, 6 kilometru, převýšení 80 metrů s rychlostí 50 km/h a užijete si na ní 12 zatáček, dvě 360° otáčky ve výšce 6 a 7, 5 metru nad zemí a dvě parádní zhoupnutí. Boby jsou dvoumístné, na jednom bobu mohou jet i dva dospělí, ale můžete si užít i jízdu sami. Děti mohou jet samostatně na bobu od 120 cm výšky. Bobovou dráhu najdete v areálu U Slona a je otevřená celoročně.

Zážitky pro děti - Dolní Morava

Lesní zážitkový park pro dovádění bez hranic je světem plným pohádkových domečků, skluzavek a prolézaček, které jsou umístěné na stromech v různých výškách a navíc plné zábavy, her a poučení. Do nejvyššího domečku se děti dostanou přes lanový most nebo šplhací tunel. Odměnou za prokázanou odvahu jim bude jízda dolů obřím tobogánem. V nově otevřeném dětském lanáčku si zase proběhnou závěsné chodníky, zhoupnou se na létajících lijánách nebo prozkoumají pařezové cesty. Mamutíkův vodní park nadchne děti díky všudypřítomné vodě a řadě zajímavých zařízení a strojů, které mohou samy vyzkoušet. Jak se voda chová, jakou má sílu a kde nám může pomáhat, poznají děti díky říčce, která přivádí vodu do korýtek, stavidel a dřevěných sudů, kde mohou experimentovat s proudem vody a plovoucími dřívky.

Penzion Na rozcestí

Dolní Morava 106, Králíky
Česká republika

+420 724 877 961

penzionnarozcesti@centrum.cz

Check in
14:00 - 17:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Mazlíček povolen za poplatek 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno