Vydejte se po stopách husitského hnutí do LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness v samotném centru jihočeského města Tábor. Pobyt s polopenzí ve vyhlášené restauraci a s wellness, nebo pivní koupelí užijí i nejnáročnější hosté.

Tábor Tip na výlet

Žádné město není tak spojeno s husitským hnutím jako Tábor. Město bylo založeno husity v roce 1420 a sloužilo jako základna jejich vojsku. Dnes jsou tu k vidění významné kostely, krásné parky, botanická i zoologická zahrada. Táborská radnice patří k nejvýznamnějším památkám pozdní gotiky u nás. Navštívit můžete také husitské muzeum nebo muzeum čokolády a marcipánu.

Luxusní ubytování přímo v historickém centru Tábora

LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness vznikl rozsáhlou rekonstrukcí historického pivovaru. A nachází se v uzavřeném areálu hradu Kotnov, takže budete mít ustláno přímo vedle Národní kulturní památky na jejichž seznamu Kotnov figuruje společně se sousední Bechyňskou bránou.

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji Standard je navzdory svému pojmenování nadstandardní. Kromě velkých pohodlných postelí, šatní skříně, stolu s křeslem najdete na pokoji také TV/SAT, telefon, trezor a koupelnu s toaletou a vanou, fénem a kvalitní kosmetikou. WiFi připojení je samozřejmostí a součástí balíčku je také káva a minerální voda na pokoji.

Zažijte kulinářské umění a originální chráněnou proceduru

Polopenze, na kterou se můžete těšit po celou dobu pobytu, se pro vás stane díky zkušeným kuchařům gastronomickým zážitkem. V restauraci La Cave v prostorách bývalých ležáckých sklepů si nenechte ujít tématické gastroakce. Gurmánské speciality vytváří tým kuchařů pod vedením šéfkuchaře s mnoha nejvyššími kuchařskými oceněními.

V hotelovém wellness centru si odpočinete v menším bazénu, finské sauně, nebo při ojedinělých pivních lázních s konzumací piva. Množství a pořadí přidávání jednotlivých přísad do Pivní lázně BBB s ovesným ložem je dokonce obchodním tajemstvím Wellness LH Hotel Dvořák Tábor ****.

Ktož jsú boží bojovníci?

Město Tábor je s husitstvím nerozlučně spjaté. Více o historii husitské revoluce a taženích se dozvíte v Husitském muzeu. Kdyby vám jedno muzeum nestačilo, můžete navštívit také táborské Muzeum čokolády a marcipánu nebo Muzeum Lega. Za pěkného počasí se vydejte na výlet podél řeky Lužnice protékající městem nebo táborské ZOO. Vyšlápnout si můžete například ke zřícenině Kozího hrádku, v jehož okolí kázal ten nejslavnější - Jan Hus.

LH Hotel Dvořák Tábor Congress & Wellness****

Hradební 3037, Tábor
Česká republika

381 212 221

recepce@lhdvoraktabor.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 12:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 350 Kč/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Parkování za poplatek 50 Kč/noc (po slevě)

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,3 km
Vzdálenost od jezera
0,9 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Chýnovská jeskyně

Národní přírodní památka Chýnovská jeskyně představuje nejkrásnější a nejrozsáhlejší krasový útvar na území jižních Čech. Jeskyně byla objevena v roce 1863 při práci v lomu a v roce 1868 zpřístupněna turistům. Dodnes jsou zachovaná původní kamenná schodiště a prohlídka tohoto přírodního úkazu je tak zároveň romantickou exkurzí do historie. Místní výzdoba nevyniká ani tak svým tvarem jako barevností, na stěnách najdete všechny možné odstíny bílé, žluté a hnědé. Není tedy divu že se místu říká také Malovaná jeskyně.

Hrad Choustník

V okrese Tábor za obcí Choustník najdete zříceninu stejnojménného hradu, stačí jít po zelené. Hrad otevírá své brány návštěvníkům v létě, o víkendech a o některých svátcích, vstupné je symbolických 40 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti. Prohlédnete si netradiční stavbu a vystoupáte na věž, která slouží jako rozhledna.

Zámek Červená Lhota

Tento zámek uprostřed rybníku nepřehlédnete. Upoutá vás červenou barvou a romatickým odrazem ve vodě a vy budete najednou vzpomínat, ve které pohádce jste ho viděli. Natáčela se tu například Zlatovláska, O štěstí a kráse nebo Pan Tau. Tento jihočeský skvost má kořeny už ve 14. století, kdy zde stála lovecká tvrz. V renesanční zámeček se proměnila po roce 1530, uvnitř však dodnes najdete zařízení z počátku 20. století, kdy zde sídlila knížata Schönburg-Hartenstein. Na prohlídce si v jednotlivých okruzích můžete projít první patro, podkrovní pokoje i sklepení zapuštěné do skal.