Zavítejte za relaxací do Hotelu Flora *** v historické Olomouci. Ubytujete se v pěkných pokojích Comfort a užijete si hýčkání v sauně, při koupelích a masážích v lázních. Pochutnáte si na polopenzi v hotelové restauraci a k památkám a jiných zajímavostem dojdete pohodlně pěšky.

Olomouc Tip na výlet

Olomouc je nejen živým studentským městem, ve kterém není nouze o skvělé kavárny, bary a restaurace. Naleznete zde nespočet památek a zajímavých míst, jako jsou kláštery a chrámy, vyhlídky, muzea i rozlehlé parky. Dominantou města je barokní sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, zapsaný od roku 2001 mezi památky UNESCO.

Co patří ke skvostům Olomouce?

  • Radnice s orlojem
  • Soubor šesti olomouckých barokních kašen
  • Olomoucký hrad
  • Z muzeí navštivte Arcidiecézní muzeum, Muzeum umění Olomouc nebo Vlastivědné muzeum. Nedaleko Olomouce, v Lošticích, se nachází Muzeum Olomouckých tvarůžků.

Nevynechejte ani místní zoologickou zahradu na Svatém Kopečku, kde na vás čeká mimo jiné také průchod výběhem opic, obří akvárium nebo rozhledna. Na Svatém Kopečku, který se nachází asi 5 km od Olomouce, leží také nádherná Bazilika Panny Marie, která je vyhledávaným poutním místem.

Více informací

Ubytování v centru historické Olomouce

Hotel Flora *** najdete v parku v centru Olomouci, blízko Výstaviště Flora, kde se pravidelně koná oblíbená květinová výstava Flora Olomouc. Z výškové budovy hotelu budete mít krásný výhled do celého okolí a pěšky se z něj dostanete k historickým památkám i do skvělých restaurací.

Ubytováni budete v pohodlných pokojích typu Comfort, které se nachází ve 2. a 3. patře. Vybavené jsou manželskou postelí či dvěma oddělenými pokoji, TV, stolem a místem k posezení. Samozřejmostí je i pěkná světlá koupelna.

Bufetové snídaně i večeře výběrem ze tří jídel si vychutnáte v restauraci Hortenzie, kde pokrmy připravuje tým profesionálních kuchařů a cukrářů. Hotel je také dále vybavený kongresovými prostory, WiFi připojením a hlídaným parkovištěm pro 130 aut.

Regenerace a relax v lázních přímo v hotelu

Součástí hotelu jsou také Lázně Flora Olomouc, kam vyrazte za odpočinkem a užijte si hýčkání. Lázně zahrnují relaxační bazén, vířivku, finskou saunu, aroma páru a solární louku. Kromě toho si zde užijete i spoustu procedur, jako jsou koupele, masáže, zábaly nebo magnetoterapie.

Hotel Flora ***

Krapkova 439/34, Olomouc
Česká republika

+420 702 003 963

balneoolomouc@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček povolen
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
100 Kč/den

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Lázně
Restaurace
Kolárna
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Česky hovořící personál

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,7 km
Vzdálenost od lázní
10 m
Zastávka
0,4 km
Sjezdovka
15,4 km

Tipy na výlet

Zoo Olomouc

Zoologická zahrada Olomouc je otevřená již od roku 1956 a chová přes 390 druhů zvířat. K dispozici je šest pavilonů - jihoamerický pavilon, pavilon žiraf, opic, šelem, netopýrů a levhartů. Jsou tu i mořská akvária a safari. Děti si mohou některá zvířátka i pohladit, a to ve výběhu ovcí, koz a lam. Kromě zvířat je v Zoo také vyhlídková věž (32 metrů), ze které můžete pozorovat zvířata a také si užít parádní výhled na Olomouc.

Olomoucké parky a skleníky

Centrum Olomouce je obklopené třemi historickými parky, botanickou zahradou, rozáriem a skleníky s různorodými rostlinami. Díky stezkám pro chodce, cyklisty i bruslaře si můžete vychutnat krásu stovek květů tulipánů, růží nebo jasmínů. Ve městě se třikrát do roka koná světoznámá výstava Flora, která svým programem přiláká desetitisíce návštěvníků.

Hrad Šternberk

Historie hradu Šternberk ve stejnojmenném městě na Olomoucku je úzce spjata s rodem Šterberků a poznamenaná husitskými válkami. Původně obranné středověké sídlo dnes láká na nevšední atmosféru. Využijte nabídku prohlídkových okruhů, které vás protáhnou hradem doslova od kuchyně po půdu, nebo se alespoň projděte okolním lesoparkem.