Hotel jako výchozí bod pro výlety po jižních Čechách

Hotel Zlatý Kříž *** stojí v centru města Kaplice v Novohradských horách. Všechny pokoje jsou vybavené dvoulůžkovou postelí, televizí a většinou i místem k posezení, samozřejmostí je vlastní koupelna. Z okna budete mít výhled na náměstí nebo do okolní krajiny.

Chutné kontinentální snídaně se podávají v hotelové restauraci, kde si během dne můžete pochutnat i na české a mezinárodní kuchyni.

Vyrazit odsud můžete za památkami jižních Čech. Český Krumlov je vzdálený pouze 20 km, o kousek dál se pak dostanete do Českých Budějovic nebo k hradu Rožmberk nad Vltavou.

Tipy na výlet

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je moderní lyžařské středisko a se svou délkou sjezdovek 11,6 km je také tím největším na Šumavě. Najdete zde 3 sedačkové lanovky, dětský vlek, lyžařskou školu, snowpark i skicrossovou dráhu v délce 800 metrů. Užít si zde můžete večerní lyžování i bobování. Parkování v areálu je zdarma. Milovníci bežeckého lyžování v okolí najdou více než 40 km upravených běžeckých stop.

Skipark Frymburk

Skipark Frymburk se nachází ve stejnojmenném městě na břehu Lipna a je ideální pro rodiny s dětmi. K dispozici je moderní dětský park Médi Kubíka se spoustou atrakcí i lyžařská škola. Na dvou širokých a přehledných sjezdovkách si zalyžují začátečníci i pokročilí. Vyřádit se můžete na 115 metrů dlouhé snowtubingové dráze. V okolí je také řada běžeckých stop, které jsou propojeny s těmi u skiareálu Lipno.

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov je perla Jižních Čech a po právu také jedno z nejnavštěvovanějších míst u nás.

Romantické městečko s bohatou historií i impozantním zámkem se nachází na řece Vltavě, která dodává celému místu skutečně pohádkovou atmosféru. V centru i na nábřeží na vás čekají historické budovy, výborné restaurace, dobové obchůdky a především spousta kulturního vyžití.

Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří Mezinárodní hudební festival Český krumlov nebo Festival barokních umění.

Mimo jiného zde najdete také mnoho muzeí, synagogu nebo klášter.

Celá oblast, která je nazývána "Branou Šumavy" je od roku 1992 zapsána na seznam UNESCO.

Hotel Zlatý Kříž *** Kaplice

Náměstí 43, Kaplice
Česká republika

+420 731 380 180

hotelkrizubytovani@email.cz

Check in
14:00 - 18:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno