Chýnovská jeskyně

Národní přírodní památka Chýnovská jeskyně představuje nejkrásnější a nejrozsáhlejší krasový útvar na území jižních Čech. Jeskyně byla objevena v roce 1863 při práci v lomu a v roce 1868 zpřístupněna turistům. Dodnes jsou zachovaná původní kamenná schodiště, a tak je prohlídka tohoto přírodního úkazu zároveň romantickou exkurzí do historie. Místní výzdoba nevyniká ani tak svým tvarem jako barevností, na stěnách najdete všechny možné odstíny bílé, žluté a hnědé. Mramor a amfibolit zde na stěhách vytváří pozoruhodné kruhové útvary, tzv. oka. Nejznámější z nich je Purkyňovo oko, které je symbolem celé jeskyně.

Prohlídka jeskyně je s průvodcem a je fyzicky velmi náročná, neboť schodů je téměř 400 a trasa má převýšení 42 m. Z tohoto důvodu není vhodná pro osoby s onemocněním srdce a pohybového aparátu.

Otevírací doba:

  • 1.4. - 30.6. a 1.9. - 30.9. denně (mimo pondělí) od 9:00 do 15:30 hodin
  • 1.7. - 31.8. denně (mimo pondělí) od 9:00 do 17:00 hodin

Vstupné:

  • 140 Kč/dospělí, 110 Kč/studenti a senioři, 80 Kč/děti

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Jižní Čechy

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet