Užijte si dokonalý pobyt v Belianských Tatrách. Penzion Patrik se nachází v malebné horské obci Ždiar a je ideálním výchozím bodem pro výlety i lyžování. Nejbližší ski areál je vzdálen pouze 1 km. Během pobytu si pochutnáte na vynikající polopenzi s bufetovými snídaněmi a servírovanými večeřemi. Ubytováni budete ve stylovém pokoji, v jehož vybavení se perfektně snoubí moderní a tradiční horalské prvky. Sportovci zajisté rádi využijí možnost úschovny lyží.

O ubytování

Penzion Patrik se nachází v malebné horské obci Ždiar na úpatí Belianských Tater. Ať už se na toto místo vydáte na aktivní dovolenou nebo za odpočinkem od ruchu města, rozhodně nebudete litovat!

S dějinami Ždiaru a tradiční regionální architekturou či řemesly se můžete seznámit v nedalekém muzeu Ždiarský dom (2 km). Obec je ideálním výchozím bodem pro výlety pěšky i na kole. Vystoupejte na nejbližší vrchol Magurka (4 km), odkud se po hřebeni dostanete k chodníku v korunách stromů Bachledka (8 km) a rozhledně Bachledova dolina (8,7 km). Dolů pak můžete sjet po bobové dráze nebo lanovkou. Daleko to není ani do Belianské jeskyně (9 km), která je největší a zároveň jedinou zpřístupněnou vysokohorskou krápníkovou jeskyní v Tatranském národním parku. Vyznavače náročnější vysokohorské turistiky vybízejí ke zdolání vrcholy jako Belianská kopa (9 km), Lomnický štít (25 km), Hrebienok (24 km), nebo dokonce nejvyšší slovenská hora Gerlachovský štít (31 km). Pěkným výletním cílem jsou také úchvatná ledovcová jezera Štrbské pleso (43 km), Popradské pleso (42 km) nebo Malé a Veľké Žabie pleso Mengusovské (42 km).

Děti nadchne návštěva nedalekého Strachankovo Family Parku (3 km), kde na ně čekají zvířátka z Goralské farmy, prolézačky a houpačky nebo třeba pohádkový chodník.

Během zimní dovolené oceníte, že sjezdovky Ski centra Strachan jsou od penzionu vzdáleny pouze 1,5 km. Za strmějšími svahy včetně černé sjezdovky vyrazte do Tatranské Lomnice (19 km). Běžkaři mohou Vysoké Tatry objevovat po stovkám kilometrů bílých stop, velké oblibě se těší hřebenovka na nedalekém vrchu Magurka o délce 14 km.

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji, ve kterém se mísí moderní vybavení s tradičními horalskými prvky. V pokoji nechybí televize, WiFi připojení, posezení a samozřejmě ani vlastní koupelna. Na pokoj lze umístit přistýlku pro jednu osobu. Za příplatek je možné ubytování v pokoji s balkonem.

Na čem si pochutnáte?

Ve stylové hotelové restauraci se podávají dobroty z tradiční slovenské i mezinárodní kuchyně. Každé ráno se posilníte při bohaté snídani ve formě bufetu. Večer si pochutnáte na servírované večeři.

Něco navíc

V rámci penzionu můžete využít úschovnu lyží a jízdních kol a večer si dopřát zábavu při stolním tenise (za příplatek).

Penzion Patrik

Penzion Patrik

Ždiar 667 , Ždiar
Slovenská republika

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 8 €/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Lyžárna
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,8 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
25 km
Sjezdovka
1 km

Tipy na výlet

Lyžování ve Vysokých Tatrách

Lyžování ve Vysokých TatráchTip na výlet

Užijte si lyžařská střediska a běžkařské dráhy na špičkové úrovni - najdete je ve Vysokých Tatrách, které jsou známé vysoce položenými sjezdovkami s atraktivními výhledy na slovenské nejkrásnější hory i nejmodernějším vybavením. K tomu si představte skvěle upravené sjezdovky, prvotřídní vleky i služby a hlavně dostatek sněhu - přesně tak vypadá lyžování ve Vysokých Tatrách.

  • Ski areál Tatranská Lomnica. Vydejte se sem za nejdelší sjezdovkou na Slovensku o délce až 6,5 km i za nejvýše položenými či nejstrmějšími svahy. Na své si tu ale přijdou i začátečníci, děti či milovníci večerního lyžování - svahy Tatranské Lomnice jsou určeny pro všechny kategorie lyžařů.
  • Lyžařské středisko Štrbské Pleso patří ke střediskům s nejdelší lyžařskou sezónou na Slovensku. Lyžovat zde můžete na sjezdovkách vhodných pro rodiny s dětmi a začátečníky, ale i na náročnějších svazích. Milovníky běžkování nadchne 19 km upravených běžeckých tratí.
  • Snowpark Lučivná je menší, ale o to přátelštější středisko, které nabízí jízdu na 1, 5 km sjezdovek se 4 vleky a 3 km běžeckých drah. Děti potěší lyžařská škola a snowtubingová dráha.
  • Lyžařské středisko Ždiar Strednica patří mezi ty větší ve Vysokých Tatrách a je vhodné pro začátečníky a nenáročné lyžaře. Na vrcholy kopců se dostanete díky 9 vlekům a sedačkové lanovce.
  • Ski Centrum Strachan najdete ve Ždiaru a můžete si tu zalyžovat až na 7 sjezdovkách, kolem kterých jezdí 2 vleky a lanovka. Nechybí tu ani lyžařská škola, ski servis či půjčovna lyží a sáněk.
  • Ski areál Bachledka v Bachledském údolí se pyšní 9 sjezdovkami různých náročností, na jejichž vrchol vás vyveze 8 vleků a 2 lanovky.
Více informací
Ski Centrum Strachan
Ski Centrum Strachan
Ski areál Tatranská Lomnica
Ski areál Tatranská Lomnica
Bachledka Ski & Sun - Zima
Bachledka Ski & Sun - Zima